Skocz do zawartości

Cicha obudowa do 400zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez twisster storm,

Recommended Posts

Witam, niestety moja aktualna obudowa SPC Regnum RG2 wpada w rezonans z dyskami i/lub z wentylatorami przez co jest baaaardzo chałaśliwa. Przez to szukam nowej. Bardzo zależy mi na ciszy, dobrej wentylacji i mile widziane szkło z boku. "Świecidełka" nie obowiązkowe. Jak na razie podoba mi się SPC Armis AR7 TG-RGB. Jakieś opinie albo swoje propozycje?

Link to post
Share on other sites

Albo cisza albo dobra wentylacja, kwestia tego jakie masz podzespoły.

 

I7 7700k (bez OC, Fortis 2)

MSI GTX 1070 Gaming X

myślę że wystarczy....

 

Komputer dla mnie nie musi być bezgłośny. Wystarczy aby był cichy. Mój kolega mając podobne podzespoły na Corsairu 400c (tylko zamiast fortisa jakiegoś be quieta) raz że był bardzo cichy to jeszcze zdjęcie szkła z boku można porównać z otwarciem starszej lodówki.

Edytowane przez Neziak
Link to post
Share on other sites

W takim razie zerknij jeszcze na Enthoo Pro M TG i jeśli nie potrzebujesz zatoki 5,25"  na Fractal Meshify C TG.

 

Zatoki nie potrzebuję więc wziąć Meshify? Moglibyście polecić mi jakieś stosunkowo tanie i ciche wentylatorki do obudowy?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie. Mniejsze wymiary i przede wszystkim dolny filtr wyciągany do przodu to główne atuty Fractala.

 

Wezmę Meshify tylko w necie są dwie wersje, z przyciemnianym szkłem i z przeźroczystym szkłem. Różnią się czymś więcej?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moim zdaniem są dwa warianty uzyskania ciszy. Dobra wentylacja w obudowie, pokaźna bateria dobrych wentylatorów i skręcenie ich na np. 900RPM i wtedy jest cicho i chłodno(zależy od podzespołów), albo obudowa wyciszana. Tylko, że w obudowie wyciszanej jest gorszy przepływ powietrza co powoduje wzrost temperatur czego następstwem jest większy hałas, który zaś ma niwelować mata wygłuszająca. Czasami łatwiej jest kupić coś wygłuszonego, a czasami to tylko pogorszy sprawę. Od preferencji użytkownika i tempertur jego podzespołów zależy jaki sposób wybierze. Nie wiem na ile grzeje się procesor intela, ale pewnie daje popalić, więc skłaniałbym się raczej do sposobu z dobrą wentylacją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...