Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mój budżet to 1000 zł na telefon, szkło hartowane i wytrzymałe etui. Obecnie posiadam S4 który ma uszkodzony chip NFC a z tego co widziałem to w s7 edge są problemy z wyświetlaczem więc chciałbym żeby smartfon który kupie był pozbawiony tego typu wad. Telefon będę używał głównie do internetu ale dobrze by było gdyby działał ppsspp. Normalnie wziąłbym S7 lub S6 Edge plus ale po 2 latach użytkowania S4 mam wątpliwości co do jakości wykonania samsungów. 

Edytowane przez cryosaibot
Link to post
Share on other sites

 

 

ale po 2 latach użytkowania S4 mam wątpliwości co do jakości wykonania samsungów
- co masz na mysli???

Ja używam s5 od około 3 lat i co do jakości nie mam zastrzeżeń i tez mysle o s7 lub lg g6 i nie mogę się zdecydować.

Link to post
Share on other sites

- co masz na mysli???

Ja używam s5 od około 3 lat i co do jakości nie mam zastrzeżeń i tez mysle o s7 lub lg g6 i nie mogę się zdecydować.

 

 

Z jednej strony kupiłem telefon używany ale jednak od flagowych modeli Samsunga wymagam dużo lepszej jakości.

 

Po jakimś czasie od kupna przestał mi działać Air gesture (prawdopodobnie padł czujnik). Do tego trafił mi się wadliwy egzemplarz i mam uszkodzony chip NFC. Powoduje to częsty komunikat "nie wykryto karty sim" lub "brak karty sim", błyskawiczne rozładowywanie baterii (około 70% przez noc) i przegrzewanie się . Niby czepianie się na siłę ale jednak nie jest to odosobniony przypadek. Przy jednolitym kolorze widać jaśniejsze paski na ekranie.    

 

Jeżeli chodzi o wygląd to ze srebrnej ramki schodzi farba (nie jest tak źle jak w przypadku galaxy s gdzie ramka w pewnym momencie była szara). Tylna klapka jest z cieniutkiego plastiku który jakimś cudem jeszcze mi się nie połamał ale za to się przetarł.

 

W sumie więcej uwag co do S4 nie mam ale tak jak napisałem wcześniej widziałem że w S7 Edge jest problem z wyświetlaczem.

Różowy pasek który na wszystkich telefonach pojawia się w tym samym miejscu czy czarna kropka na brzegach ekranu to ewidentnie wada fabryczna. Nawet kupując sprawny egzemplarz nie mam pewności czy po miesiącu nie pojawi mi się któryś z problemów.

 

Głównie z tych powodów mam wątpliwości czy nie będę żałował zakupu któregoś z tych telefonów. 

 

Na chwilę obecną smartfony które biorę pod uwagę to:

  • Galaxy S7 - Na aukcjach nie widziałem żadnych nietypowych uszkodzeń co jest dla mnie dużym plusem. Jedynie przeszkadza mi że ma niewiele większy ekran od S4 a raczej myślałem o 5.5". 

 

  • Galaxy S7 Edge - Dużo bardziej odpowiada mi wielkością tyle że wady które wymieniłem mnie odstraszają. Po za tym trudniej będzie kupić ładny egzemplarz w tej cenie.

 

Chciałbym żeby ktoś obeznany z tymi modelami napisał mi czy jest warto wydawać na nie pieniądze.

Edytowane przez cryosaibot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...