Skocz do zawartości

czy to wina ramu?


Recommended Posts

Witam, kilka dni temu kupiłem komputer do gier(asus gtx 1060 6gb ddr5 dual oc, i5-8500, msi b360m bazooka i niestety ale tylko 4 gb ramu) Komputer podczas mniej wymagających gier typu euro truck simulator 2, crossout, spisuje się wyśmienicie najwyższa możliwa ilość klatek przy najwyższych ustawieniach, natomiast w grach typu fifa 18, cites skylines, gta 5 czy fortnite które są bardziej wymagające nie da się na nim grać, mianowicie nagłe spadki fps, ciągłe lagi, gry się zacinają i jedynie reset pomaga, długie ładowania, a w fifie brak możliwości rozegrania meczu ponieważ wywala z gry gdy tylko murawa zostanie załadowana. Powiem szczerze, że nie tego się spodziewałem po komputerze za 4 tysiące czy myślicie że kupno dodatkowej kości 4 gb i zrobienie dual chanel rozwiąże ten problem? 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Obecnie 4GB pamięci Ram to bardzo mało,dodatkowo masz jedną kość i to niezbyt dobry wybór.Chodzi o to że posiadając 2 kości pamięci zyskujesz nieco na wydajności.

 

Możesz dokupić taką samą kość lub większą np 8GB. Kolejna sprawa to szybkość pamięci,czym szybsze tym więcej klatek zyskujesz w grach. Zobacz na testy pamięci w grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam.

Obecnie 4GB pamięci Ram to bardzo mało,dodatkowo masz jedną kość i to niezbyt dobry wybór.Chodzi o to że posiadając 2 kości pamięci zyskujesz nieco na wydajności.

 

Możesz dokupić taką samą kość lub większą np 8GB. Kolejna sprawa to szybkość pamięci,czym szybsze tym więcej klatek zyskujesz w grach. Zobacz na testy pamięci w grach.

 

mam 2666mhz, oglądałem juz testy natomist w tych testach gry przynajmniej działają i da się w nie grac po obniżeniu ustawień, u mnie sukces jak w ogóle się włączą 

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz dołożyć drugą kość o pojemności 8GB to  będzie dobre rozwiązanie,wtedy będziesz miał dual.Tak również można zwiększyć wydajność,pamiętaj tylko aby włożyć drugą kość w odpowiedni slot.

 

Możesz jeszcze zrobić tak że sprzedajesz tą pamięć co masz a dokładasz zestaw 2x8GB,ale to zależy od środków finansowych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy ty w ogóle wiesz na czym polega dual channel? Te twoje asymetric nie wnosi nic do wydajności. Jeżeli masz jedną kość to działaw single channel. Dwie kości o różnych pojemnościach i w odpowiednich slotach - asymetric dual channel (brak wzrostu przepustowości). Dopiero dwie kości o tych samych rozmiarach w odpowiednich slotach dają wzrost przepustowości co jest nazwane dual channel. 

Jeżeli podeślesz mi link w którym jest rzeczowo opisane asymetric dual channel i z tekstu będzie wynikać że kości 4+8/2+4 itp dają wzrost przepustowości to przyznam ci rację.

Link to post
Share on other sites

Dual Channel to z definicji wzrost przepustowości co ma bezpośredni wpływ na wzrost wydajności. Owszem, można bez problemu łączyć dowolne pojemności ale one wtedy nie działają w Dual Channel (nie ma wzrostu wydajności). Zasada jest taka: jeżeli nie robisz bieda-zestawu to bierzesz parzystą liczbę modułów o tej samej pojemności (najlepiej wszystkie ten sam model).

Link to post
Share on other sites

Składanie nowego zestawu w oparciu o dwie różne pamięci jest najgłupszą rzeczą jaką można zrobić. Kupuj wyłącznie identyczną do tej co masz.

 

I nie wiem czego ty się autorze spodziewałeś po tak małej ilości RAM'u. W każdej co nowszej grze pokaz slajdów.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...