Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zastrzeżone miejsce na HDD (nie systemowym). Da się te miejsce przenieść?

HDD Windows 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ZajebioSSa

ZajebioSSa
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 15:42

Witam. W swoim PC mam 4 HDD i systemowy SSD. Po wyciągnięciu HDD który był wcześniej (przed SSD) jako systemowy, BIOS nie botował Windowsa. W systemowym zarządzaniu dyskami chciałem usunąć jego partycje i utworzyć jedną, bo owy dysk (Seagate ST1000DM003) ma pewne problemy, dlatego chciałem trzymać tam mało ważne śmieci, ale nie mogę go odłączyć (w razie jego śmierci), bo nie uruchomię systemu! Jak się okazało właśnie na tym HDD system zastrzegł sobie 500mb miejsca. Przeczytałem że te zastrzeżone miejsce, to pliki rozruchowe Windowsa. Czy da się te pliki jakoś przenieść, bez konieczności instalacji systemu od nowa?

Konfiguracja:

Dyski: Seagate 1tb (SST1000DM003), WD Blue 2TB, WD Red 2TB i SSD GoodRam Iridium Pro 240gb

RAM: 16gb DDR3 1600mhz

CPU: Intel i5 4460

GPU: GeForce GTX 960 4gb

• 0

#2 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1003 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 08:02

Nie o tyle da się przenieść ta partycje co stworzyć nowa na SSD. Najpierw musisz zwolnić trochę miejsca na początku dysku SSD będziesz do tego potrzebować jakiegoś programu do partycjonowania gdyż Windows sam niema takiej opcji.

Następnie odpalasz wiersz poleceń odpalasz "disk part" i w tym obszarze wolnym tworzysz partycje EFI. Odłączasz wszystkie hdd i robisz naprawę podczas uruchamiania. Bez partycji EFI żadna naprawa nic nie da.

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: HDD, Windows 10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych