Skocz do zawartości

Blue screen lub nawet nie w "Divinity Original Sin 2"


Recommended Posts

To samo miałem w 1 części. Po resecie muszę wyłączyć kompa od zasilania, bo inaczej restartuje się w kółko co 5 sekund.
WhoCrashed pokazuje błąd:
On Fri 2018-07-13 23:26:00 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\071318-18283-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x73C10)
Bugcheck code: 0x1E (0x0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This might be a case of memory corruption. This may be because of a hardware issue such as faulty RAM, overheating (thermal issue) or because of a buggy driver.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

ps. W każdej innej grze na tym dysku 0 problemów. Wiedźmin 3 czy Kingdome Come, czyli gry które potrzebuje znacznie większej mocy.
Dzisiaj odcięło prąd bez blue screena. Komputer po prostu się wyłączył w tej grze i ruszył chwilowo po jakiś 5-10 sekundach.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

https://megawrzuta.pl/download/490722eb14fe69a4a114e54c15b612e4.html


Gdyby to jeszcze była średnia gra to bym to olał, ale ta gra to arcydzieło jak na razie, a nie mogę jej skończyć :(.


Ja tam chętnie tego minidump'a przejrzę. Jesteś w stanie ustawić w Divinity najniższe ustawienia grafiki? Jeśli tak, to czy dalej będziesz miał BSoD'y ?

Na najniższych to samo... Zresztą Wiedźmin 3 na najwyższych chodzi bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Konfliktowym sterownikiem jest sterownik Windows Driver Framework  Wdf01000.sys i żądania formatowania USB. Uruchom sprawdzenie plików systemowych https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Wykonaj ponowną rejestrację pliku wdf01000.sys Uruchom jako administrator "Wiersz polecenia"
  Wpisz " regsvr32 C: \ Windows \ system32 \ drivers \ wdf01000.sys " i zatwierdź- ENTER

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Konfliktowym sterownikiem jest sterownik Windows Driver Framework  Wdf01000.sys i żądania formatowania USB. Uruchom sprawdzenie plików systemowych https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Wykonaj ponowną rejestrację pliku wdf01000.sys Uruchom jako administrator "Wiersz polecenia"

  Wpisz " regsvr32 C: \ Windows \ system32 \ drivers \ wdf01000.sys " i zatwierdź- ENTER

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth - nie mogę uruchomić.

Error: 87

"The restorehealth option is not recognized in this context. For more information, refer to the help".

The Dism log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

 

sfc/scannow nic nie wykrył

 

Te regsvr32 nie działa...

The module

"C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys" was loaded but the entry-point DllRegisterServer was not found.

Make sure that

"C:\Windows\system32\drivers\wdf01000.sys" is a valid DLL or OCX file and the try again

To co mam w końcu zrobić?

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Cześć

Spróbuj przeinstalować sterowniki, płyty głównej no i grafiki.Ewentualnie cały system.

Przeskanuj antywirusem lub adwclenerem.

Nie ma wirusów. Sprawdziłem bardzo dokładnie. Sterowniki od karty już dawno przeinstalowałem. Trudno. Nie będę dla jednej gry robił formata.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że pomógł mi program Driver Booster. Zrobiłem update brakujących sterowników od USB. Teraz gra nie wywala, gdzie wywalała za każdym razem. Chyba już do końca życia komputery będą mnie zaskakiwać. Żeby brak danego sterownika od USB powodował BLUE SCREEN i to tylko w jednej grze?

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że pomógł mi program Driver Booster. Zrobiłem update brakujących sterowników od USB. Teraz gra nie wywala, gdzie wywalała za każdym razem. Chyba już do końca życia komputery będą mnie zaskakiwać. Żeby brak danego sterownika od USB powodował BLUE SCREEN i to tylko w jednej grze?

Jak najbardziej możliwe, jakbyś uruchomił verifier.exe to byś się przekonał, że wbudowane sterowniki do windowsa nie są ze sobą zgodne, ten program po prostu jak troll, uruchomi wszystko, aby ubić system  :) Jeśli temat rozwiązany to oznacz swoją odpowiedź jako rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...