Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam jakiegoś w miarę dużego pendrive. 32 GB starczy spokojnie, ale ważna jest dla mnie prędkość. Zainteresował mnie ten samsung

https://www.komputronik.pl/product/493950/samsung-32gb-bar-plus-titan-gray-usb-3-1.html

Jednak nigdzie nie mogę znaleźć testów tego modelu, są tylko modelu z usb 3.0. Ma ktoś linka do testu tego modelu lub jakieś doświadczenie z nim?

Link to post
Share on other sites

jak prędkość, to używki sandisk-a extreme 32GB pierwszej generacji szukaj (lub po aukcjach bo nie ma ich już w sprzedaży, nowsze na TLC są, więc... 
lub obudowa USB 3.0 + SSD jak ja :D 


te bar-y samsunga nie mają dobrego zapisu + obudowa podobno słaba. 

Link to post
Share on other sites

@kokosnh Coś takiego na przykład? (pierwsza lepsza aukcja)

https://allegro.pl/pendrive-sandisk-extreme-32gb-245mb-s-u-i7378879667.html

Rzeczywiście, prędkości ma dobre. Zastanawiałem się nad takim SSD w obudowie na 3.0, ale no kuuurde, trochę to jednak większe niż pendrive, do kieszeni nie włożysz :) Choć prędkości wtedy miałbym jeszcze większe.

Link to post
Share on other sites

po kodzie producenta musiałbyś je rozróżniać, nie pamiętam jaki miała pierwsza generacja, no ale pewnie nie to, bo tanie coś (ale to po kodzie trzeba patrzyć). 

 

Zastanawiałem się nad takim SSD w obudowie na 3.0, ale no kuuurde, trochę to jednak większe niż pendrive, do kieszeni nie włożysz Choć prędkości wtedy miałbym jeszcze większe.
Zachodu też dużo, ja używam z wirtualnym napędem DVD zalmana, niestety prędkość cierpi (w porządnej obudowie miałbym ok 500/500, a w zalmanie tylko ok 350/350 ).  

Jeśli chcesz używać tego tylko w kilku miejscach w domu, to można rozważyć obudowę z USB C, np Natec RHINO-C  NKZ-0942 co jest na  VL716-Q4 (spec) i kupić kilka kabli USB 3.0 typu C (te 3.0, czy 3.1 są niestety drogie), aby po prostu podpinać, nie nosić kabla. Nie jest to super poręczne, no ale do kieszeni wsadzisz, wielkości smart fona 5" tylko 1.5 razy grubsze. Sam mam identyczną fizycznie z marką ARGUS, tylko na słabszym chipie VL713 (niestety HDD w środku na razie). 

Ps. cały czas mówię o nieograniczonym budżecie gdzie priorytetem jest szybkość... 

Link to post
Share on other sites

Budżet teoretycznie był w okolicach 100 zł, ale jakiegoś konkretnego nie ma, tylko nie chcę bezsensownie dopłacać. A jeżeli o ten dysk chodzi, to jakiś tani w miarę, dobry SSD o małej pojemności (jest w ogóle coś poniżej 120GB?) mógłbyś wskazać? Ogólnie rozważam różne opcje, nie ograniczam się do konkretnych, więc jestem otwarty na propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Ja stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na pendrive z chin deklarowana szybkość przez producenta to 300MB/s odczyt 280MB/s zapis przy pojemności 32GB. Pendrive na kościach SLC Micron NW737 MT29F256G08AMCBB*1 20NM 4CE SLC 2Channel Single Chip, kontroler to Innostor IS903. W podpiętym temacie test z CristalDisk oraz ATTO. Cena to około 85zł, minusem jest brak gwarancji.

Poniżej dodatkowe testy:

 

 

Guqr7Dq.jpg

MNfMOTB.jpg

ij8Sz16.jpg

 

Co do opłacalności niech wypowiedzą się forumowi specjaliści :)

Link to post
Share on other sites
Pendrive na kościach SLC Micron NW737

 

To są kostki MLC, NW737 to MT29F256G08AMCBBH7-6IT:B niżej spec (to że tam w nazwie jest SLC, nie oznacza że to są kostki SLC) 

Open NAND Flash Interface (ONFI) 2.2-compliant

SLC NAND Flash Parallel/Serial 3.3V 256Gbit 32G x 8bit 152-Pin TBGA

Key Features

  • Multiple-level cell (MLC) technology
  • Organization
    • Page size x8: 8640 bytes (8192 + 448 bytes)
    • Block size: 256 pages (2048K + 112K bytes)
    • Plane size: 2 planes x 2048 blocks per plane
    • Device size: 64Gb: 4096 blocks;
    • 128Gb: 8192 blocks;
    • 256Gb: 16,384 blocks;
    • 512Gb: 32,786 blocks
  • Synchronous I/O performance
    • Up to synchronous timing mode 5
    • Clock rate: 10ns (DDR)
    • Read/write throughput per pin: 200 MT/s
  • Asynchronous I/O performance
    • Up to asynchronous timing mode 5
    • tRC/tWC: 20ns (MIN)
  • Array performance
    • Read page: 50µs (MAX)
    • Program page: 1300µs (TYP)
    • Erase block: 3ms (TYP)
  • Operating Voltage Range
    • VCC: 2.7–3.6V
    • VCCQ: 1.7–1.95V, 2.7–3.6V
  • Command set: ONFI NAND Flash Protocol
  • Advanced Command Set
    • Program cache
    • Read cache sequential
    • Read cache random
    • One-time programmable (OTP) mode
    • Multi-plane commands
    • Multi-LUN operations
    • Read unique ID
    • Copy back
  • First block (block address 00h) is valid when shipped from factory. For minimum required ECC, see Error Management (page 109).
  • RESET (FFh) required as first command after poweron
  • Operation status byte provides software method for detecting
    • Operation completion
    • Pass/fail condition
    • Write-protect status
  • Data strobe (DQS) signals provide a hardware method for synchronizing data DQ in the synchronous interface
  • Copy back operations supported within the plane from which data is read
  • Quality and reliability
    • Data retention: 10 years
    • Endurance: 5000 PROGRAM/ERASE cycles
  • Operating temperature:
    • Commercial: 0°C to +70°C
    • Industrial (IT): –40ºC to +85ºC
  • Package
    • 52-pad LGA
    • 48-pin TSOP
    • 100-ball BGA

 

Ogólnie dość podejrzane niskie wyniki zapisu małych próbek. możliwe że to wina formatowania...

 

 

@@PiRazyDrzwi,  to pewnie raczej na jakimś lepszym pendrive skończymy. 

rozglądnij się za tym sandisk-a cruzer extreme 32GB pierwszej generacji, jakiś specyficzne użycie ? Duże pliki, storage, szyfrowanie ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...