Skocz do zawartości

Lenovo W510 tuning - wymiana czego się da


Recommended Posts

Witam posiadam Lenovo W510, kocham tą maszynkę i w syumie nie stać mnie na wyższe modele a i jestem tak związany z tym komputerem - był ze mną wszędzie. Komputer rozbierałem nie raz na części pierwsze i składałem ponownie, co roku go czyszczę i wymieniam pastę termo. Na laptopie raczej nie gram tylko używam do programów Adobe - ilustrator czy photoshop. Radzi sobie świetnie do kilkunastu dużych warstw.

 

Specyfikacja:

- i7 CPU X920 2.0GHz

- 5GB ram DDR3 1333

- grafika NVIDIA FX 880M

- SSD na nim jest system 128GB

- Drugi w kieszeni HDD na buble

 

Nie mogę w necie znaleźć konkretnych informacji na temat tego czego szukam. Pewnie gdzieś coś takiego jest ale może ktoś kiedyś robił jakieś tuningi z tym modelem.

 

1. Czy jest opcja wsadzenia tu lepszego procka?
2. Ram zostanie ulepszony do 16GB i czy 1600MHz pociągnie? czy musze zostać przy 1333MHz jeśli wymienie wszystkie kości. Z tego co czytałem to DDR4 nie pociągnie, ale może ktoś próbował?
3. Czy mogę coś jeszcze zrobić?
4. Czy zwiększony ram będzie odczuwalny czy płyta główna nie jest zbyt ograniczona?
5. Czy jest jakaś płyta główna która pasuje a jest lepsza?
6. O kartę graficzną nie pytam, bo w lutowanie się bawić nie będę ale jeśli ktoś ma sensowny pomysł jak polepszyć to poproszę.

 

Nie piszcie kup nowego laptopa, bardzo was o to proszę. Jeszcze przez 2 lata nie będę miał takich możliwości wolę uzbierać więcej, a teraz chcę się pobawić przy okazji ;)

Dziękuję za pomoc wszystkim z góry. Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

1. Muszę ostudzić twój zapał obecny procesor jest jednym z najwyższych dostępnych modeli pod ten socket.

2. RAM w zasadzie masz 1333MHz lecz faktyczna jego prędkość to 1066MHz i max 16GB. DDR4? Nie ma czegoś takiego jak żonglowanie między DDR3->DDR4

3. W zasadzie tylko zwiększyć dysk SSD, a i tu szału nie ma, bo SATA 2.

4. W zasadzie jeśli nie pracujesz z 20 kartami przeglądarki, czy photoshop jakieś programowanie etc. (praca) to nic więcej jak 8GB nie ma co tu dawać.

5. Nie sądzę jak już to gorsza bez dedykowanej grafiki.

6. Nie ma opcji to karta do pracy nie do gier.

Link to post
Share on other sites

A czemu faktyczna prędkość jest taka niska, co ja ogranicza? Mam na myśli ram. Ogranicza płyta główna?

 

To jest pierwsza generacja procesorów czas kiedy DDR3 raczkowało. Kontroler pamięci jest ograniczony do 1066MHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...