Skocz do zawartości

Pomoc przy analizie karty graficznej.


Recommended Posts

Jeśli komputer nie wytrzymuje OCCT to jest duży problem(zwłaszcza tak krótko), wyłączył się ponieważ przekroczył temperaturę?

 

Co do HWiNFO, ma jeszcze jeden tryb dzięki któremu zapisuje wyniki do pliku *.csv dzięki czemu jestem w stanie przejrzeć rekordy w trakcie używania komputera zamiast tylko pierwszy-ostatni tak jak na zdjęciach. Funkcja nazywa się Logging Start(dokument z plusem)

 

Na razie zastosuj się do rad @lonialomax, ponieważ prawidłowy przepływ powietrza jest ważniejszy.

Dobra, także po UV zbiłem temperature do 68-69. Chciałem zrobić ponownie test OCCT, co jest ciekawe, robiąc Power Supply z zaznaczoną opcja "nieskończony" test się crashuje, ale z komputerem sie nic nie dzieje. Natomiast w trybie "automatycznym" test Power Supply działa normalnie, także wyślę z tego trybu zapiski z programu HWinfo.

 

Dobra edytuje :D

W trybie automatycznym test sie wyłączył po minucie.

 

https://megawrzuta.pl/download/cd290cc5ac71463331265d22e810f279.html Plik z hwinfo

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie na razie OCCT, program nie do końca kompatybilny z nowszymi platformami. Myślę, byś rozpoczął testy po zamontowaniu wentylatora i wystarczy 3dmark time spy z HWiNFO w tle.

https://megawrzuta.pl/download/6159f71a3cf86951f00177d397dae328.html wystarczy sam plik z hwinfo ?

 

ten wiatrak z pod karty graficznej przerzucilismy na boczną obudowe(jeden wciaga, drugi wyciaga) do tego na tył poszedl jeszcze jeden ze starego kompa. 

Po UV temperatura gpu w stanie spoczynku( na pulpicie) sie nie zmieniła, no może o 3 stopnie poszło to w góre ale myśle że kosztem temperatury plyty glownej ,natomiast przy stresie w 3dmarkach dochodzi do 68-69. 

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

Maksymalna temperatura grafiki w teście to 70*C, spadły natomiast temp. płyty gł i sekcji zasilania o około 5*C. Opisz jaśniej jaki jest układ wentylatorów, bo z tego rozumiem:

1. Tylna ściana- wyciągający

2. Boczny panel- nadmuchujący do obudowy

Nie rozumiem tego na boczną obudowe(jeden wciaga, drugi wyciaga)

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Maksymalna temperatura grafiki w teście to 70*C, spadły natomiast temp. płyty gł i sekcji zasilania o około 5*C. Opisz jaśniej jaki jest układ wentylatorów, bo z tego rozumiem:

1. Tylna ściana- wyciągający

2. Boczny panel- nadmuchujący do obudowy

Nie rozumiem tego na boczną obudowe(jeden wciaga, drugi wyciaga)

W sumie to sam tego nie rozumiem :D Pomysł zrodził sie u moich dwoch kumpli którzy u mnie byli. 

Ten z pod grafy poszedł na boczą i jeszcze jeden wiatrak ze starego komputera odkrecilismy i daliśmy na tył :P ten z tyłów miał wyciągać o ile sie nie myle :D z przodu wyciagnelismy "plastiki" by miało to jakąś "cyrkulacje".. a wygląda to tak :

https://imgur.com/a/eZUT6Yd

 

Co do UV ma to wyglądać mniej więcej tak ? te kwadraciki z prawej nie powinny schodzić na dół ? nawet jak probowalismy je obniżyć to po "apply" wracały na linię prostą. https://imgur.com/a/bBTyXDB

 

Screen z GPU-Z https://imgur.com/a/5MLsyHc po UV.

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

Obydwa wentylatory na ścianie bocznej powinny wtłaczać powietrze do obudowy, a z fotki wychodzi, że wyciągają. Musisz je zamontować odwrotnie. Po obniżeniu punktów po prawej po zatwierdzeniu ustawiają się automatycznie do poziomu pierwszego punktu jaki ustawisz dla taktowania rdzenia grafiki i to jest poprawnie. Ten plastik zna panelu przednim proponuję zamontować z powrotem natomiast sprawdź czy nie ma możliwości montażu wentylatora na dole panelu przedniego.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obydwa wentylatory na ścianie bocznej powinny wtłaczać powietrze do obudowy, a z fotki wychodzi, że wyciągają. Musisz je zamontować odwrotnie. Po obniżeniu punktów po prawej po zatwierdzeniu ustawiają się automatycznie do poziomu pierwszego punktu jaki ustawisz dla taktowania rdzenia grafiki i to jest poprawnie.

właśnie obejrzałem ten film o UV i faktycznie zauważyłem że jest tak samo.

Nie ma problemu, zaraz te wiatraki przestawie :D 

Z tego Gpu-Z, napięcia wydają się ok ? względem tego boosta też ? Jest sens zbijać z niej dalej napiecie?

Dziękuję swoją drogą za chęć pomocy, wiem że nie jest to łatwe mi pomagać :D

 

Ps. dużo ludzi moje tematy przęgląda, wchodzę na swój profil i co widzę? 569026 odwiedzin :D

Link to post
Share on other sites

Proponuję na razie zostawić obniżanie taktowania grafiki do momentu ustabilizowania chłodzenia PC i po tym sprawdzenie zachowania sprzętu. Co z wentylatorem na dole panelu przedniego?

z początku samego mieliśmy właśnie zamiar zamontować wiatrak z przodu na samym dole, ale szybko zwątpiliśmy, bo nie widzieliśmy że jest wylot/wlot na powietrze. Teraz po obróceniu kompa do góry nogami, od samego spodu zauważyłem że jednak jest dziura na powietrze :D Kumpel powinien być u mnie do dwóch godzin z wiatrakiem i będziemy próbowali go zamontować, ma niestety 6cm, zresztą narazie nie wiadomo na jaki jest w ogóle miejsce..

z początku samego mieliśmy właśnie zamiar zamontować wiatrak z przodu na samym dole, ale szybko zwątpiliśmy, bo nie widzieliśmy że jest wylot/wlot na powietrze. Teraz po obróceniu kompa do góry nogami, od samego spodu zauważyłem że jednak jest dziura na powietrze :D Kumpel powinien być u mnie do dwóch godzin z wiatrakiem i będziemy próbowali go zamontować, ma niestety 6cm, zresztą narazie nie wiadomo na jaki jest w ogóle miejsce..

Dobra, to już wiemy że wentylatora na dole obudowy nie da sie zamontować. Wiemy również, że obudowa którą posiadam nadaje sie jedynie na wymiane, gdyż jest bezużyteczna jesli chodzi o chłodzenie i nawet w serwisie mi o tym mowili. Jutro pójdę na miasto po 12cm wiatrak i zamiast na dole, jak to mi proponowaliście, zainstaluje go u góry obudowy z przodu. Zdjęcie jest w wcześniejszym poście jak to mniej więcej bedzie wyglądać. (oczywiście, tak by wtłaczał powietrze z zewnątrz do środka). Po zainstalowaniu tej dwunastki zrobię testy.

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

jutro dopiero bede mogl zrobic testy z "wlasciwym" chlodzeniem. Takze do jutra :)


jutro dopiero bede mogl zrobic testy z "wlasciwym" chlodzeniem. Takze do jutra :)

testy przelozone na jutro... nie mogłem tego zrobić na dniach..


Powróciłem.. oto plik z hwinfo na testach w time spy po dodaniu wiatraka. https://megawrzuta.pl/download/36e4fc397e69dc3a93cafc4aa0ddf6a3.html


maksymalna temp wynosila 73 na grafice w after burnerze.

Link to post
Share on other sites

Po analizie logów z HWiNFO z testu w Time Spy bez wentylatora z przodu i z wentylatorem nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o temperatury płyty gł i sekcji zasilania. Temperatura karty graficznej i temp chipsetu wyższa o 2*C niż poprzednio. Wygląda jakby ten wentylator w górnej części front panelu obudowy nic nie wniósł, chyba że w poprzednim teście były niższe temperatury zewnętrzne. Po obniżeniu temperatur płyty i sekcji zasilania testuj w grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po analizie logów z HWiNFO z testu w Time Spy bez wentylatora z przodu i z wentylatorem nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o temperatury płyty gł i sekcji zasilania. Temperatura karty graficznej i temp chipsetu wyższa o 2*C niż poprzednio. Wygląda jakby ten wentylator w górnej części front panelu obudowy nic nie wniósł, chyba że w poprzednim teście były niższe temperatury zewnętrzne. Po obniżeniu temperatur płyty i sekcji zasilania testuj w grach.

Tylko jak to zrobic ;d Chyba jedynym rozwiazaniem bedzie kupno nowej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Nowa obudowa to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia zmiany coolera CPU na jakiś z konstrukcją wieżową i ewentualnie montaż radiatorów na sekcji zasilania.Takie zmiany mogą przynieść skutek w chłodzeniu płyty gł. Sprawdzenie w grach możesz wykonać już, bo obniżone zostały temperatury niewiele, ale o 5-6*C płyty gł. i karty graficznej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nowa obudowa to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia zmiany coolera CPU na jakiś z konstrukcją wieżową i ewentualnie montaż radiatorów na sekcji zasilania.Takie zmiany mogą przynieść skutek w chłodzeniu płyty gł. Sprawdzenie w grach możesz wykonać już, bo obniżone zostały temperatury niewiele, ale o 5-6*C płyty gł. i karty graficznej.

Postanowiłem wrócić na chwilę i podzielić się czymś ciekawym :D wcześniej miałem na pulpicie 50 stopni na grafice w spoczynku na pulpicie. Zainstalowałem GTA 5, odpaliłem, chwilkę pograłem i co ? zszedłem do pulpitu i patrze... już od tygodnia mam 31 stopni do 35 na pulpicie HAHAHH :D :D :D ktoś kuma ocb ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...