Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pomoc przy analizie karty graficznej.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 41 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 11:37

Po analizie logów z HWiNFO z testu w Time Spy bez wentylatora z przodu i z wentylatorem nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o temperatury płyty gł i sekcji zasilania. Temperatura karty graficznej i temp chipsetu wyższa o 2*C niż poprzednio. Wygląda jakby ten wentylator w górnej części front panelu obudowy nic nie wniósł, chyba że w poprzednim teście były niższe temperatury zewnętrzne. Po obniżeniu temperatur płyty i sekcji zasilania testuj w grach.

Tylko jak to zrobic ;d Chyba jedynym rozwiazaniem bedzie kupno nowej obudowy.

• 0

#42 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3373 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 17:36

Nowa obudowa to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia zmiany coolera CPU na jakiś z konstrukcją wieżową i ewentualnie montaż radiatorów na sekcji zasilania.Takie zmiany mogą przynieść skutek w chłodzeniu płyty gł. Sprawdzenie w grach możesz wykonać już, bo obniżone zostały temperatury niewiele, ale o 5-6*C płyty gł. i karty graficznej.

• 1

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#43 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 41 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 19:02

Dziekuje za odpowiedź. Wygląda że jest duzo lepiej. Także w przyszlosci tak jak napisałeś wyżej, dojdą nowe koszta. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc, dużo wnieśliście do tematu. Na dzień dzisiejszy, temat uważam za zamkniety!

• 0

#44 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 41 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 15:42

Nowa obudowa to jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia zmiany coolera CPU na jakiś z konstrukcją wieżową i ewentualnie montaż radiatorów na sekcji zasilania.Takie zmiany mogą przynieść skutek w chłodzeniu płyty gł. Sprawdzenie w grach możesz wykonać już, bo obniżone zostały temperatury niewiele, ale o 5-6*C płyty gł. i karty graficznej.

Postanowiłem wrócić na chwilę i podzielić się czymś ciekawym :D wcześniej miałem na pulpicie 50 stopni na grafice w spoczynku na pulpicie. Zainstalowałem GTA 5, odpaliłem, chwilkę pograłem i co ? zszedłem do pulpitu i patrze... już od tygodnia mam 31 stopni do 35 na pulpicie HAHAHH :D :D :D ktoś kuma ocb ?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych