Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pomoc przy analizie karty graficznej.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 k0chan

k0chan
  • Maniak

• 4097 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 03:48

po zakupie swojego inno 3d (tylko w wersji 3gb)pierwszy test w WoT Encore i tempy prawie 80 st - mówię sobie WTF?, tak nie może być, youtube, kanał Liptona i krótka recka jak zrobić UV 

i tak, zrobiłem na 0,912v (ze standardowego 1,050 - a czasami 1,062 pokazywało) przy częstotliwości boost 1880 Mhz (w grach stałe 1860), tempy spadły w WoT Encore do 66 st (o mniej więcej 11-12 st), obecnie karta chłodniejsza od byłej 1050 ti :D , dodatkowo pracuje na wyższym boost niż na fabrycznych zegarach - czego chcieć więcej :D

• 0

MB: Asus P8P67-M ! CPU: I7 2600 (4,0ghz non K) ! GPU: Inno3d GTX 1060 3GB Compact (uv 0,912v, boost 1920MHz) ! RAM: 8GB RAM @1866 MHz ! SSD: Goodram Iridium Pro 240 GB ! HDD: 1x 2 TB Toshiba p300; 2x 500 GB Samsung F3 ! PSU: SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ Gold

#22 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:06

po zakupie swojego inno 3d (tylko w wersji 3gb)pierwszy test w WoT Encore i tempy prawie 80 st - mówię sobie WTF?, tak nie może być, youtube, kanał Liptona i krótka recka jak zrobić UV 

i tak, zrobiłem na 0,912v (ze standardowego 1,050 - a czasami 1,062 pokazywało) przy częstotliwości boost 1880 Mhz (w grach stałe 1860), tempy spadły w WoT Encore do 66 st (o mniej więcej 11-12 st), obecnie karta chłodniejsza od byłej 1050 ti :D , dodatkowo pracuje na wyższym boost niż na fabrycznych zegarach - czego chcieć więcej :D

Proszę, oto screen po testach z Valley Benchmark 1.0 :) https://imgur.com/a/jc6EBqU

Istnieje jakas pomoc od was Panowie z tym UV, przypuscmy na skype i dzieleniu ekranow, czy cos w ten desen ? :D :D

Użytkownik siwykuba edytował ten post 17 lipiec 2018 - 11:18

• 0

#23 k0chan

k0chan
  • Maniak

• 4097 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:25

ale jakiej ty pomocy oczekujesz? Lipton to tak łopatologicznie wytłumaczył, że ja przez skype/ts/czy telefon nie potrafiłbym prościej :D

obejrzyj sobie najwyżej ze 3 razy ten filmik jak nie załapałeś za pierwszym i pokolei rób z pauzami to co on, nic nie zepsujesz i nie musisz od razu na 0.900 dawać , daj na 0.950v i ustaw np 1900mhz (możesz o 1 strzałkami góra dół), a wszystkie po prawej stronie te malutkie kwadraciki dajesz poniżej swojego punktu, który ustawiłeś (tak jak na filmie) i na koniec zatwierdzasz ptaszkiem na głównym oknie programu msi afterburner, dopiero wtedy zamykasz okno z krzywą ustawień (x-krzyżyk)

i to wsio, odpalasz gpu-z, klikasz w znak zapytania i włączasz render test, przechodzisz do zakładki sensors i patrzysz na dole z jakim napieciem karta śmiga pod obciążeniem, a na górze masz jaki ma boost w tym momencie ;)

Użytkownik k0chan edytował ten post 17 lipiec 2018 - 11:26

• 0

MB: Asus P8P67-M ! CPU: I7 2600 (4,0ghz non K) ! GPU: Inno3d GTX 1060 3GB Compact (uv 0,912v, boost 1920MHz) ! RAM: 8GB RAM @1866 MHz ! SSD: Goodram Iridium Pro 240 GB ! HDD: 1x 2 TB Toshiba p300; 2x 500 GB Samsung F3 ! PSU: SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ Gold

#24 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:32

ale jakiej ty pomocy oczekujesz? Lipton to tak łopatologicznie wytłumaczył, że ja przez skype/ts/czy telefon nie potrafiłbym prościej :D

obejrzyj sobie najwyżej ze 3 razy ten filmik jak nie załapałeś za pierwszym i pokolei rób z pauzami to co on, nic nie zepsujesz i nie musisz od razu na 0.900 dawać , daj na 0.950v i ustaw np 1900mhz (możesz o 1 strzałkami góra dół), a wszystkie po prawej stronie te malutkie kwadraciki dajesz poniżej swojego punktu, który ustawiłeś (tak jak na filmie) i na koniec zatwierdzasz ptaszkiem na głównym oknie programu msi afterburner, dopiero wtedy zamykasz okno z krzywą ustawień (x-krzyżyk)

i to wsio, odpalasz gpu-z, klikasz w znak zapytania i włączasz render test, przechodzisz do zakładki sensors i patrzysz na dole z jakim napieciem karta śmiga pod obciążeniem, a na górze masz jaki ma boost w tym momencie ;)

To ty chyba jeszcze nie wiesz, na jakim poziomie w informatyce można było by tę łopatę wbić znając mój poziom wiedzy w tej dziedzinie. :DDD

• 0

#25 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 471 postów
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:40

Undervolting jest o tyle bezpieczny, że jedynie co się stanie to karta będzie niestabilna i łatwo idzie to skorygować. Gdyby to był overclocking, to tak tutaj trzeba byłoby uważać.

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.

Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

#26 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 13:29

Jeśli komputer nie wytrzymuje OCCT to jest duży problem(zwłaszcza tak krótko), wyłączył się ponieważ przekroczył temperaturę?

Co do HWiNFO, ma jeszcze jeden tryb dzięki któremu zapisuje wyniki do pliku *.csv dzięki czemu jestem w stanie przejrzeć rekordy w trakcie używania komputera zamiast tylko pierwszy-ostatni tak jak na zdjęciach. Funkcja nazywa się Logging Start(dokument z plusem)

Na razie zastosuj się do rad @lonialomax, ponieważ prawidłowy przepływ powietrza jest ważniejszy.

Dobra, także po UV zbiłem temperature do 68-69. Chciałem zrobić ponownie test OCCT, co jest ciekawe, robiąc Power Supply z zaznaczoną opcja "nieskończony" test się crashuje, ale z komputerem sie nic nie dzieje. Natomiast w trybie "automatycznym" test Power Supply działa normalnie, także wyślę z tego trybu zapiski z programu HWinfo.

Dobra edytuje :D

W trybie automatycznym test sie wyłączył po minucie.

https://megawrzuta.p...22e810f279.html Plik z hwinfo

Użytkownik siwykuba edytował ten post 18 lipiec 2018 - 13:38

• 0

#27 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3218 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 14:49

Daruj sobie na razie OCCT, program nie do końca kompatybilny z nowszymi platformami. Myślę, byś rozpoczął testy po zamontowaniu wentylatora i wystarczy 3dmark time spy z HWiNFO w tle.

• 0

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#28 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 15:07

Daruj sobie na razie OCCT, program nie do końca kompatybilny z nowszymi platformami. Myślę, byś rozpoczął testy po zamontowaniu wentylatora i wystarczy 3dmark time spy z HWiNFO w tle.

https://megawrzuta.p...d397dae328.html wystarczy sam plik z hwinfo ?

ten wiatrak z pod karty graficznej przerzucilismy na boczną obudowe(jeden wciaga, drugi wyciaga) do tego na tył poszedl jeszcze jeden ze starego kompa. 

Po UV temperatura gpu w stanie spoczynku( na pulpicie) sie nie zmieniła, no może o 3 stopnie poszło to w góre ale myśle że kosztem temperatury plyty glownej ,natomiast przy stresie w 3dmarkach dochodzi do 68-69. 

Użytkownik siwykuba edytował ten post 18 lipiec 2018 - 15:32

• 0

#29 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3218 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 15:52

Maksymalna temperatura grafiki w teście to 70*C, spadły natomiast temp. płyty gł i sekcji zasilania o około 5*C. Opisz jaśniej jaki jest układ wentylatorów, bo z tego rozumiem:

1. Tylna ściana- wyciągający

2. Boczny panel- nadmuchujący do obudowy

Nie rozumiem tego na boczną obudowe(jeden wciaga, drugi wyciaga)

Użytkownik lonialomax edytował ten post 18 lipiec 2018 - 16:11

• 0

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#30 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:26

Maksymalna temperatura grafiki w teście to 70*C, spadły natomiast temp. płyty gł i sekcji zasilania o około 5*C. Opisz jaśniej jaki jest układ wentylatorów, bo z tego rozumiem:

1. Tylna ściana- wyciągający

2. Boczny panel- nadmuchujący do obudowy

Nie rozumiem tego na boczną obudowe(jeden wciaga, drugi wyciaga)

W sumie to sam tego nie rozumiem :D Pomysł zrodził sie u moich dwoch kumpli którzy u mnie byli. 

Ten z pod grafy poszedł na boczą i jeszcze jeden wiatrak ze starego komputera odkrecilismy i daliśmy na tył :P ten z tyłów miał wyciągać o ile sie nie myle :D z przodu wyciagnelismy "plastiki" by miało to jakąś "cyrkulacje".. a wygląda to tak :

https://imgur.com/a/eZUT6Yd

Co do UV ma to wyglądać mniej więcej tak ? te kwadraciki z prawej nie powinny schodzić na dół ? nawet jak probowalismy je obniżyć to po "apply" wracały na linię prostą. https://imgur.com/a/bBTyXDB

Screen z GPU-Z https://imgur.com/a/5MLsyHc po UV.

Użytkownik siwykuba edytował ten post 18 lipiec 2018 - 16:39

• 0

#31 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3218 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:39

Obydwa wentylatory na ścianie bocznej powinny wtłaczać powietrze do obudowy, a z fotki wychodzi, że wyciągają. Musisz je zamontować odwrotnie. Po obniżeniu punktów po prawej po zatwierdzeniu ustawiają się automatycznie do poziomu pierwszego punktu jaki ustawisz dla taktowania rdzenia grafiki i to jest poprawnie. Ten plastik zna panelu przednim proponuję zamontować z powrotem natomiast sprawdź czy nie ma możliwości montażu wentylatora na dole panelu przedniego.

Użytkownik lonialomax edytował ten post 18 lipiec 2018 - 16:45

• 0

#32 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:47

Obydwa wentylatory na ścianie bocznej powinny wtłaczać powietrze do obudowy, a z fotki wychodzi, że wyciągają. Musisz je zamontować odwrotnie. Po obniżeniu punktów po prawej po zatwierdzeniu ustawiają się automatycznie do poziomu pierwszego punktu jaki ustawisz dla taktowania rdzenia grafiki i to jest poprawnie.

właśnie obejrzałem ten film o UV i faktycznie zauważyłem że jest tak samo.

Nie ma problemu, zaraz te wiatraki przestawie :D 

Z tego Gpu-Z, napięcia wydają się ok ? względem tego boosta też ? Jest sens zbijać z niej dalej napiecie?

Dziękuję swoją drogą za chęć pomocy, wiem że nie jest to łatwe mi pomagać :D

Ps. dużo ludzi moje tematy przęgląda, wchodzę na swój profil i co widzę? 569026 odwiedzin :D

• 0

#33 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3218 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:52

Proponuję na razie zostawić obniżanie taktowania grafiki do momentu ustabilizowania chłodzenia PC i po tym sprawdzenie zachowania sprzętu. Co z wentylatorem na dole panelu przedniego?

• 1

#34 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 14:41

Proponuję na razie zostawić obniżanie taktowania grafiki do momentu ustabilizowania chłodzenia PC i po tym sprawdzenie zachowania sprzętu. Co z wentylatorem na dole panelu przedniego?

z początku samego mieliśmy właśnie zamiar zamontować wiatrak z przodu na samym dole, ale szybko zwątpiliśmy, bo nie widzieliśmy że jest wylot/wlot na powietrze. Teraz po obróceniu kompa do góry nogami, od samego spodu zauważyłem że jednak jest dziura na powietrze :D Kumpel powinien być u mnie do dwóch godzin z wiatrakiem i będziemy próbowali go zamontować, ma niestety 6cm, zresztą narazie nie wiadomo na jaki jest w ogóle miejsce..

z początku samego mieliśmy właśnie zamiar zamontować wiatrak z przodu na samym dole, ale szybko zwątpiliśmy, bo nie widzieliśmy że jest wylot/wlot na powietrze. Teraz po obróceniu kompa do góry nogami, od samego spodu zauważyłem że jednak jest dziura na powietrze :D Kumpel powinien być u mnie do dwóch godzin z wiatrakiem i będziemy próbowali go zamontować, ma niestety 6cm, zresztą narazie nie wiadomo na jaki jest w ogóle miejsce..

Dobra, to już wiemy że wentylatora na dole obudowy nie da sie zamontować. Wiemy również, że obudowa którą posiadam nadaje sie jedynie na wymiane, gdyż jest bezużyteczna jesli chodzi o chłodzenie i nawet w serwisie mi o tym mowili. Jutro pójdę na miasto po 12cm wiatrak i zamiast na dole, jak to mi proponowaliście, zainstaluje go u góry obudowy z przodu. Zdjęcie jest w wcześniejszym poście jak to mniej więcej bedzie wyglądać. (oczywiście, tak by wtłaczał powietrze z zewnątrz do środka). Po zainstalowaniu tej dwunastki zrobię testy.

Użytkownik siwykuba edytował ten post 19 lipiec 2018 - 14:44

• 0

#35 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8362 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 19 lipiec 2018 - 15:09

Mam nadzieję,że zainstalujesz go tak,aby wyciągał powietrze...:)

Użytkownik jarrino edytował ten post 19 lipiec 2018 - 15:09

• 0

i7 4790K ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#36 k0chan

k0chan
  • Maniak

• 4097 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 15:12

jak ma z tyłu wyciągający to bezsensu dawać z przodu też wyciangający, niech wdmuchuje powietrze z zewnątrz ten z przodu

Użytkownik k0chan edytował ten post 19 lipiec 2018 - 16:09

• 1

#37 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 15:42

jak ma z tyłu wyciągający to bezsensu dawać z przodu też wyciangający, nie wdmuchuje powietrze z zewnątrz ten z przodu

Taki właśnie mam zamiar kolego :) z tyłu zamontowany jest 6cm wyciągający, bo tylko taki sie zmieścił w tym małym pudle...

• 0

#38 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8362 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 19 lipiec 2018 - 15:59

Przepraszam,źle przeczytałem i z rozumiałem "od góry" ,a to różnica...

• 0

i7 4790K ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#39 siwykuba

siwykuba
  • Autor tematu
  • Amator

• 38 postów

Napisano dziś, 12:04

jutro dopiero bede mogl zrobic testy z "wlasciwym" chlodzeniem. Takze do jutra :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych