Skocz do zawartości

Spadek częstotliwości procesora (Xeon X5450)


Recommended Posts

Witam! Przychodzę do was tutaj z jednym problemem... A natomiast od czterech miesięcy posiadam procesor Xeon X5450 zmodyfikowany pod podstawkę LGA 775, po wgraniu mikrokodów do biosu procesor działał wzorowo, nie było z nim znaczących problemów, dopóki... 

Po pierwszym zamontowaniu procesora jego częstotliwość wynosiła jak pamiętam 2,82 GHz (mogą być niedokładności, ale wiem że na pewno w przedziale 2,80 do 2,90), nie przeszkadzało mi to za bardzo (domyślnie ten procesor posiada 3 GHz) dopóki nie wymieniłam karty graficznej z Gigabyte GeForce GT 710 na MSI GeForce GTX 1050. Częstotliwość procesora teraz wynosi 2.17 GHz. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, dlatego proszę was o pomoc. 

Nie wiem czy to może coś pomóc, ale korzystam z konwertera VGA na HDMI ponieważ mój monitor swoje lata ma a kartę trzeba było na jakiś czas do czegoś podłączyć. 

G2T0px.jpg


Specyfikacja mojego komputera:
CPU: Intel Xeon X5450
MOBO: Gigabyte GA-P31-DS3L
RAM: PQ 2x2GB 800MHz DDR2
GPU: MSI GeForce GTX 1050 2GB
HDD: Dysk Toshiba 500GB (DT01ACA050)
PSU: CoolerMaster G550M 
COOLER: SilentiumPC Spartan 3

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Deltoid 

Link to post
Share on other sites

A czym ty się sugerujesz? Jak procesor ma stepping częstotliwości to tu może i 1.2GHz pokazywać.

 

Taktowanie sprawdza się poprzez włączenie trybu wysoka wydajność, obciążenie procesora Prime95, odpaleniem programu CPU-Z. Prześlij zrzut ekranu.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...