Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Aparat jaki? Macro, jasny, do fotogr. zwierząt, używany w złych warunkach ośw.

Najlepsza odpowiedź cooger, 11 lipiec 2018 - 13:30

Nie do zrobienia. Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 TrisK

TrisK
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 11:55

Witam, 

Mam bardzo specyficzne wymagania, szukam ale sama nie wiem gdzie mam to robić. 
Obecnie mam aparat LUMIX DMC- TZ7, którego bardzo nie lubię, aż do znienawidzenia. Nie używam wręcz. Wolałabym więc nic Panasonica więcej - taki uraz. Może być używany, może być nowy. Jestem w stanie zaoszczędzić, lub się zapożyczyć, byle robił co ja chcę. Ile? Ile trzeba, byle by miał poniższe cechy. Choć oczywiście zmieszczenie się do 4000 wskazane.
Jaki MUSI być : 
- MAŁY. Wszystkie lustrzanki od razu odpadają. Nie zmieści się, nie będę nosić, nie o to chodzi 
- macro. Lubię fotografować robaczki, kwiatki i małe pierdółki. 
- JASNY. Do zdjęć zwierząt bez lampy błyskowej, wieczorem przy obrzydliwym świetle świetlowek, ledów cholera wie czego. Żeby ziarna jak pięści nie było (obecny Panasonic popełnia wszystkie te grzechy)... 
- z powyższego wynikające - ma dobrą korekcję i manualne ustawienia bieli, żeby jakoś dało się robić w tak syfiastym świetle i żeby nie zażółcał 
- gama kolorystyczna - lubię dokładne odwzorowanie kolorów, prawdziwe albo bardziej w kierunku Canonowatego niż obrzydliwego Panasonicowego (za zimne)! 
- zoom (do tych zwierząt) albo spora klatka lub małe ziarno w tych złych warunkach, żeby skadrować zwierzę na tym zdjęciu. 
- co za tymi zwierzętami idzie - szybka migawka, zdjęcia seryjne 

- ruchomy ekranik 
I to tyle. Reszta - wartość dodana. Jak więc widzicie, ciężko mi coś wyszukać. Bo przeważnie niewiele na ten temat mowy w testach, albo długo trzeba grzebać. Czy ktoś ma kandydatów? Z góry dziękuję

•  

Użytkownik TrisK edytował ten post 11 lipiec 2018 - 11:59

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6886 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 11 lipiec 2018 - 13:30   Najlepsza odpowiedź

Nie do zrobienia.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych