Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem truehd i dts hd ma


Recommended Posts

Witam. Po zmianie karty graficznej z 1060 na 980ti pojawił się problem z dźwiękiem na kinie domowym. Podczas odtwarzania filmu w 4k z dźwiękiem dolby true hd lub dts hd ma, dźwięk co kilja sekund przerywa. Karta połączona jest przez hdmi do ampli a nastepnie do tv. Dziwne o tyle że na poprzedniej karcie było ok. Sterowniki zmienione, zrobiłem też reinstalke systemu i problem dalej występuje. Po zamianie 980ti spowrotem na 1060 wszystko działa dobrze. Czy 980ti ma jakieś ograniczenia w kwestii przesyłania dźwięku czy o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Tego nie próbowałem, sprawdzę wieczorem w domu. Wyczytałem że gtx 980ti nie obsługuje hdcp 2.2 czy to może być przyczyną?

HDCP 2.2 jest wymagane żeby puścić legalny film z 4K Blu-Raya. Nie wiem czy jest to też wymóg w przypadku samej ścieżki dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites

980ti i tak wypuści przecież sygnał po hdmi w 4k ale chyba w 30 klatkach maksymalnie. U mnie zaś dźwięk hd z filmów leci ze starej karty auzentecha a tam jest bodaj hdmi 1.3 plus stare hdcp i nie ma żadnych problemów. Miałem przed 1080 zielonke 980ti i dźwięk hd również szedł git aczkolwiek oglądałem głównie w fhd. Według tej tabelki, starsze karty w hd audio dają radę. Może sprawdź inny kabel hdmi a może to tylko kwestia ustawień we właściwościach dźwięku w formacie domyślnym i próbkowaniu bądź w ustawieniach odtwarzacza lub faktycznie sterowniki jak Jarrino wspomniał. Całkiem możliwe jest też to, że system źle coś modzi jak masz windows 10 a z nim to wiadomo różnie jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...