Skocz do zawartości

Brak dźwięku po formacie Win 10 - dodatkowa karta dzwiekowa


Recommended Posts

Hej,

przeinstalowalem dzis Windowsa 10. Zainstalowalem dla formalności sterowniki Realteka do karty dzwiekowej na plycie glownej (AsRock Z87 Extreme 4) oraz zmieniłem w BIOS-ie "Onboard Sound System" na "Enable". Mimo to nie wykrywa mojej wieży podłączonej przez cinche do karty dzwiekowej (Audiotrak Prodigy HD2). Jedyne co mogę wybrać w "Sound" to:

xTUm2ac.png

 

Aktywny jest tylko "Realtek Digital Output" - jedynie jak podłączę słuchawki do wyjścia od zintegrowanej karty dźwiękowej to słychać dźwięk, podłączając się do karty dźwiękowej nic nie słychać…

 

Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić?

Link to post
Share on other sites

Wejdź do Menadżera Realtek HD Audio i w ustawianiach złącza(kluczyk) zaznacz opcje Wyłączy wykrywania gniazda panelu przedniego.  

 

Niestety nie mogę w ogóle w to wejść, zrobiłem w międzyczasie drugiego formata I nie mam tego programu z ustawieniami Realteka.

 

Wszedłem w Menadżer urządzeń I widze że moja karta dzwiekowa jest podłączona ale nie czyta jej Windows ze względu na brak odpowiednich sterownikow, foto:

fAdVi2o.png

 

Jak próbuję zainstalować sterowniki od Audiotrak Prodigy HD2, wskazałem folder I wyskakuje taki błąd:

jTyrnzw.png

 

pobierane z https://download.esi-audio.com/?w=at&p=19&g=1&l=en

 

W ogóle nie chce "przyjąć" tej karty dźwiękowej system

Link to post
Share on other sites

To nie karta dźwiękowa to mogą być głośnik monitora lub słuchawki na USB. Pobierz darmowy program Drivereasy i rozpoznaj sterowniki, których ci brakuje. Wrzuć listę z programu. Najnowsze sterowniki audio możesz pobrać z tego linku https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=startdown&id=3494&lang=fr

Link to post
Share on other sites

Te ze strony ESI nie są wspierane przez Windows 10.

 

Spróbuj tych: http://audiotrack.co.kr/en/drivers

PRODIGY HD2 Series DRIVER V5.70C MOD 

 

To jest brak sterowników karty dźwiękowej. Zainstalowały się, ale nie zostały spasowane z urządzeniem lub weryfikacja podpisu cyfrowego Windows nie dopuszcza sterowników do urządzenia. Ale najpewniej brak wsparcia. Jak to nie zadziała to trzeba będzie próbować poprzez tryb testowy Windows wgrać jako legacy.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...