Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nowa instalacja w domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakub1181z

jakub1181z
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 10:49

Witam, w tym roku postanowiłem wymienić całkowicie całą instalację internetową i telefoniczną, a więc wpadam tutaj po kilka porad:

1. Kładą u mnie na wsi światłowód więc chciałbym już przygotować o ile jest możliwe całą instalację, jaki proponujecie do tego router, switch. Jak na razie to internet będzie z kabla telefonicznego.

2. Muszę połączyć skrętkę żelowaną która będzie się łączyć z normalną skrętka - obie są to skrętki cat5e, a więc użyć do tego łącznika RJ-45 czy złączki jakie używa się do kabli telefonicznych?

3. Jaka skrętka jest lepsza? Linka czy drut

• 0

#2 Longhorn

Longhorn
  • Inteligentna Androida

• 3262 postów
  • Miejscowość:Sędziszów Młp.
  • 3DMark 06:31787

Napisano 08 lipiec 2018 - 14:05

Odpowiadając po kolei. Switch może się przydać do podziału łącza wewnątrz sieci lokalnej, szczególnie że często część portów w routerze operatora jest zarezerwowana na potrzeby iptv. Wykupując dostęp do internetu operator szczególnie przy światłowodzie dostarcza skonfigurowany ont. Jeśli już będziesz potrzebował dodatkowego routera, to np aby zwiększyć zasięg Wi-Fi na innym piętrze.
Jeśli kabel masz cat 5e to używasz złączy 8P8C czyli popularne RJ45. Kabel żelowany nie jest większym kłopotem w tym wypadku. Zależnie jak to połączenie dwóch skrętek ma wyglądać, możesz wykorzystać np. tego typu "beczkę" https://goo.gl/images/cja5v3
Drut z zasady służy do kładzienia w ścianach, z linek wykonujemy patchcordy do połączenia z gniazdka internetowego do urządzenia. Nie ma przeszkód aby też drut wykorzystać do tego celu.
  • 0

PC i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | MSI GTX780 | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

Ekspert działu: Routery, sprzęt sieciowy, monitoring i CCTV / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6651 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 08 lipiec 2018 - 21:19

Beczka to słabe rozwiązanie. Jeśli to drut to lepiej użyć puszki połączeniowej że zlaczami jak w patchpanelach.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#4 choleryk65

choleryk65
  • Nałogowiec

• 1822 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 19:11

Chodzi o moduł keystone rj45, np. taki: https://www.speckabl...wE&gclsrc=aw.ds
  • 0

#5 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6651 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:17

Nie.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#6 choleryk65

choleryk65
  • Nałogowiec

• 1822 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 22:19

To jaki? Używam tego modułu w patchpanelach i gniazdkach.Myślałem, że o tym myślisz. Chyba, że chodzi o typowe łącze w patchpanelach jak typu Krone.
  • 0

#7 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6651 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 10:10

To jaki? Używam tego modułu w patchpanelach i gniazdkach.Myślałem, że o tym myślisz. Chyba, że chodzi o typowe łącze w patchpanelach jak typu Krone.

Taka puszka:

05641.jpg.jpg

• 0

#8 choleryk65

choleryk65
  • Nałogowiec

• 1822 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 14:13

A, czyli zarabianie jak w typowych patchpanelach. Solidniejsze od "kuplongu" z keystona i RJ-ki ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych