Skocz do zawartości

Zakup telefonu 2000-2500zł - LG V30?


Recommended Posts

  • mój budżet : 2000 - 2500zł

 

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Raczej sklep, na allegro nigdy nie kupowałem i się obawiam

 

  • nowy czy używany : Nowy

 

  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5+ cali

 

  • preferowany system mobilny : tylko android

 

  • do czego będę używać urządzenia : Zdjęcia(chcę zacząć przygodę z fotografią), muzyka, gry, internet

 

 

 

Cześć!

Zamierzam wymienić swojego Galaxy S5 na nowy telefon .

 

Wśród swoich typów miałem faworytów, których szybko wyeliminowałem i prosiłbym ich pominąć w propozycjach.

 

1. S7 Edge - ponoć każdy cierpi na "różową linię śmierci" więc trochę lipa na starcie oddawać sprzęt do naprawy(tutaj najbardziej boli bo podoba mi się ten model).

 

2. S8 - różowy ekran, który bardzo mi przeszkadza jak widzę u paru kolegów a każdy z nich ma z tym problem, no i ta bateria :/

 

3. Oglądałem OnePlus 6 ale nie przypadł mi do gustu, chociaż to na prawdę dobry telefon.

 

4. Każdy na EMUI - po prostu nie potrafię na tym pracować :/

 

I teraz mój typ, LG V30

 

Co o nim sądzicie, pytam o opinię najbardziej użytkowników - recenzje często mijają się z prawdą. Ja natomiast chce poznać opinię zwykłego użytkownika jakim sam jestem.

 

Czytałem, że ma świetny aparat i tryby + szeroki kąt, pięknie gra na słuchawkach i bardzo wytrzymała bateria + OLED i proporcje typowe do nowych ekranów więc w zasadzie ma wszystko czego oczekuje.

 

Jedyne co mi przeszkadza w tym fonie(z tego co wyczytałem) to brak diody informującej o wiadomościach, przycisk blokady na pleckach i brak współpracy telefonu z etui typu portfel(np. odblokowanie ekranu poprzez otwarcie etui). Jak szybko przyzwyczailiście się czy też przestawiliście na ten telefon?

 

No i najważniejsze, jak LG dopieszcza klientów? Czy ich telefony szybko się męczą i zwalniają z biegiem czasu?

 

A może macie jakiś swój typ w tej cenie?

 

Pozdrawiam!

 

 

Link to post
Share on other sites

Kurczę... Zamówiłbym  Asus Zenfone 5Z 256GB za 2599 zł. W tej cenie ten model  masakruje konkurentów.

 

https://www.x-kom.pl/p/437996-smartfon-telefon-asus-zenfone-5z-zs620kl-8-256gb-dual-sim-granatowy.html

 

Soczysty ekran IPS

Snapdragon 845. Najmocniejszy procesor w tym momencie.

8GB RAM  + 256GB pamięci wbudowanej. Do tego w razie czego jest micro sd slot.

JEST JACK 3.5mm!!!  :D

Niezły aparat fotograficzny.

Bateria na 3300 mAh.

 

OP6 wygląda przy tym Asusie dosyć blado.


Kupując z X-kom zawsze masz te 14 dni na zwrot w razie czego. Szybko i bezpiecznie.

Link to post
Share on other sites

S8 eliminuje trochę kiepska bateria i kilka innych niedopracowań co do LG V30 to dobry wybór przede wszystkim pod kątem aparatu i audio, na plus też dobry wyświetlacz ale który pod kątem może też delikatnie zmieniać kolory :). Osobiście skłaniałbym się ku modelowi OnePlus 6, świetny sprzęt w tej cenie. Największy minus to chyba jedynie tylko audio: jeden głośnik który mógłby być lepszej jakości.

Edytowane przez White_Ghost
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej

Dzięki za podpowiedzi, jednak na chwilę obecną pozostanę przy LG V30.

 

Oneplus 6 - jak pisałem, miałem okazję przetestować no i fotki ma gorsze w moim odczuciu  gorszy dzwięk, do tego brak slota na kartę pamięci i brak indukcji sprawia, że jednak nie chcę. Przeszkadzał mi również brak skalowania w aplikacjach typu YT itp. ale nie wiem jak to teraz wygląda.

 

Asus Zenfon 5z - tutaj podobnie, aparat i muzyka gorsza - a droższy lub w tej samej cenie.

 

Co do Samsunga S9 to oczywiście za drogo, już wolałbym pozostać przy S5 i kupić spoko lustrzankę i coś osobnego do muzyki, jednak 4k za smartfona to przesada w mojej ocenie ale to już jak kto woli. DO tego cyrki z ekranami w S7E i S8 jakoś odstraszają mimo, że wciąż używam nieśmiertelnych S5 i S2 i ciężko będzie się pożegnać z tą serią.

 

Jeszcze raz dziękuje za poświęcony mi czas!


Hej to jeszcze raz ja, nie chcę zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum :)

 

Mam jeszcze 3 szybkie pytanka:

 

1. Czy do LG V30 można używać dowolnej ładowarki indukcyjnej? Np. takiej od Samsunga s8  lub firmy XXX(np. Spingen)? Nigdy nie miałem indukcji w fonie i nie wiem czy to zadziała i jaki będzie miało wpływ na szybkość ładowania i żywotność baterii.

 

2. Czy w pokrowcu typu portfel ładowanie indukcyjne będzie działać bezproblemowo?

 

3. Zastanawiam się czy nie zmienić żonie telefonu, czy Huawei Mate 10 pro będzie dobrym wyborem?

Budżet podobny do mojego z tą różnicą, że jej V30 nie przypadła do gustu, za to na wystawie przyciągnął ją właśnie ten Huawei, który nawet i mi się spodobał chociaż nie tak jak V30.

Link to post
Share on other sites
2. Czy w pokrowcu typu portfel ładowanie indukcyjne będzie działać bezproblemowo?

 Powinno działać ale każdy dodatkowy mm ma duzy wpływ na szybkość ładowania

 

 

 

1. Czy do LG V30 można używać dowolnej ładowarki indukcyjnej?

Powinien działać z każdą ładowarka obsługującą standard Qi charging

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...