Skocz do zawartości

Corsair LED


Recommended Posts

Cześć buduję komputer i jestem zainteresowany zestawem od Corsaira( LL120/140, Commander Pro. oraz Lithing Node Pro)

Zdążyłem trochę poczytać i wychodzi na to, że nie jest to tak banalne jak się wydaje na pierwszy rzut oka, poza tym niektórzy miewają problemy(jako niektóre płyty nie były z tym kompatybilne) dlatego zamiast testować w ciemno, najpierw piszę tutaj.

Płyta to będzie X470 Taichi.

1. Czy wystarczy mi sam Commander Pro czy potrzebuję też kontrolerów od zestawów wentylatorów i pasków ledowych, aby wszystko ze sobą złączyć?

2. Czy płyta X470 taichi będzie kompatybilna z zestawem od Corsaira?

3. Czy poza sporą ilości kabli są jakieś inne trudności, haczyki?

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Wiesz chodzi mi, o to, że czytałem jak jeden tester dostał od Corsaira zestaw, wszystko wpiąć, wpiął, lecz dalej to nie działało jak powinno, bo po prostu płyta się nie dogadała.

 

Nie sądzę żeby Corsair testował to z każdą istniejącą płytą na rynku, stworzył oprogramowanie, odpowiednie wtyczki uniwersalne, producenci na płytach stworzyli odpowiednie konektory i tyle. A czy Corsair brał każdą płytę pokolei i testował to śmiem wątpić, choć mogę się mylić.

 

Nie wiem, może moje obawy są bezsensu i wszystko będzie działało.

 

Zresztą pisząc czasami do tych serwisów, rzadko kiedy otrzymuje się odpowiedź, jakiej by się oczekiwało, albo napiszą tak będzie współgrało i tyle.

 

A że to jest dział moddingu, to napisałem tu z nadzieją, że są tu osoby siedzące w tym temacie. Ewentualnie ktoś zaprezentuje inne ciekawe rozwiązanie, bo nie musi to być na siłę Corsair.

 

Bo zależy mi na tym, że podłącze to i nie okaże się, że wszystko jest dobrze podłączone, lecz coś się gryzie ze sobą i nic z tym się nie da zrobić.


 

 

 

 

Edit: Dobra ostatecznie zmieniam plany, ktoś podsunął mi ciekawy pomysł, czyli zimne katody https://pcforce.pl/Modding-komputera/Oswietlenie-komputera/Zimne-katodyhttps://pcforce.pl/Modding-komputera/Oswietlenie-komputera/Zimne-katody

Z tego co widziałem, dają o wiele lepsze efekty jeśli chodzi o moc świecenia.

 

Oświetlenie zrobię na czerwono.

 

Teraz przydałyby się jakieś wentylatory, które tak czy siak będę musiał kupić. O barwie czerwonej. Może ktoś jakieś polecić? Nie chodzi, aby były tanie, tylko mają być dobre, zarówno w kulturze pracy jak i samym świeceniu.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

te llki sa spoko powinny pasowac do kazdej plyty gdzie masz usb 2.0 sciagasz program iCUE i jedziesz a do 6 wentylatoruw nie potrzebujesz comandera pro wystarczy komander ktory masz dolaczony do zestawu 3 wentylatorow ja mam 5 u siebie

 

albo poczekaj na nowe wentyle od TT ring trio ja bede wlasnie na nie zmienial
 

Edytowane przez picoll
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...