Skocz do zawartości

Awaria płyty po wymianie grafiki?


Recommended Posts

Witajcie

 

Taka sprawa przesiadłem się z RX 560 na 580 i tak jakoś 2 tyg skakały temperatury na płycie(bez szaleństw ok 40 wcześniej 30) ale komp chodził, po 2 tyg postanowiłem zamienic jednak gigabyte na również RX 580 tylko Sapphire nitro + SP Edition i tutaj komp pochodził w zasadzie 2 dni, w tym jeden benchmark. Krótko w piątek przed robotą działał, po robocie brak obrazu.

 

I teraz tak pierwsza myśl płyta(bo karty chwilowo mam dwie i pierwsze co to sprawdziłem obie) ale żeby nie było skoczyłem do kumpla. I po kolei sprawdziłem u niego bebechy obie karty, procek, ram no i próba odpalenia mojego na innym zasilaczu.

 

Więc jednak płyta tylko ciekawostka bo wszystko się odpala, wszystko chodzi, tylko brak sygnału na monitor no i nagle przycisk restartu też przestał działac.

 

No i pytanie czy ot tak z niczego mogło paśc gniazdo albo magistrala? Bo wyłamany pin czy brud odpada skoro karta była włożona i chodziła, a potem bez żądnych objawów po prostu brak obrazu?

 

Jakieś sugestie, pomysły czy podobne przypadki? Płyta i tak leci na gwarancję w poniedziałek ale chciałbym dojśc do tego coś się odjechało.

Link to post
Share on other sites

Z płytą główną jest tak, że poza laboratorium i rentgenem nie idzie sprawdzić co faktycznie jest uszkodzone, może to być uszkodzony pin, rozwarstwienie płyty lub uszkodzona ścieżka.

 

Skoro masz objawy, że przycisk restartu nie działa i monitor nie otrzymuje obrazu to najprawdopodobniej zostały uszkodzone ścieżki na płycie(użyłeś zbyt dużo siły?) przez co płyta wariuje i ma problem z komunikowaniem się z resztą komponentów.

 

Równie dobrze może to być wada fabryczna i nawet trochę siły po prostu ujawniło defekt.

Link to post
Share on other sites

Za dużo siły odpada, po drugie jak pisałem było ok tzn. wszystko działało, rano normalnie wyłączyłem skrzynkę, a wieczorem czarny ekran także mechaniczne uszkodzenie ścieżek czy pinów wg. mnie odpada bo wtedy od razu po wymianie karty by były jakieś problemy. Może jakiś defekt fabryczny bo 580 z TDP to już mały potworek jest, chociaż energie żre bezpośrednio z zasilacza niby.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...