Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Czy MSI H81M-P32L obsłuży i7 4770 bez zmiany BIOSu?

wymiana procesora

Najlepsza odpowiedź gepardmak, 07 lipiec 2018 - 09:04

@rez nie siej paniki. Płyta może i jest budżetowa ale procesor nie będzie podkręcany. Chłodzenie da sobie radę. Skoro producent daje wsparcie dla tego cpu to nie obyło się bez testów. Dołoży dodatkowe wentylator w obudowie i wszystko będzie ok. Jeśli zauważy jakąś niestabilność w działaniu sprzętu wtedy się zastanowi nad wymianą płyty po co chłopaka naciągać na koszty kiedy nic jeszcze nie wiadomo. 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hajot

Hajot
  • Amator

• 33 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 08:00

Witam!

Dotychczas używałem procesora i3 4160, chciałbym wymienić na i7 4770 , ale gdzieniegdzie widzę wpisy o konieczności dobierania wersji BIOSu pod konkretny procesor i nie wiem czy bym sobie z tym poradził.

Dodatkowo czy mój stary wiatraczek

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924)

będzie pasował do nowego procesora?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

• 0

#2 rez

rez
  • Zapaleniec

• 1053 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 08:18

Sprawdź sobie np w cpu-z czy masz najnowszy bios czyli 1.9 a jeśli nie to zaktualizuj.

Twoja płyta obsłuży 4770 ALE sekcja zasilająca jest tak potwornie biedna, że wątpię by obyło się bez throttlingu czy nawet uszkodzenia płyty.

• 0

#3 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4131 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 08:36

Płyta obsłuży ten CPU bez aktualizacji bo już w bios 1.0 zawarto mikrokody tego procesora. Mimo to zalecam aktualizację, jeśli bios jest bardzo stary. Chłodzenie da radę ale możesz poprawić jego skuteczność montując drugi wentylator po drugiej stronie radiatora. Najlepiej o tych samych wymiarach jak oryginalny z 4 pinowym zasilaniem. Oba wentylatory muszą przepychać powietrze przez radiator, czyli jeden wdmuchuje powietrze drugi je wyciąga. 

Chyba najtańszy wentylator jaki znalazłem:

https://allegro.pl/a...7146952600.html

Użytkownik gepardmak edytował ten post 07 lipiec 2018 - 08:51

• 0

#4 Hajot

Hajot
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 08:38

Bardzo dziękuję za info, jednak ta pierwsza informacja jest dość niepokojąca. Czy w takim razie użytkowanie tego procesora zniszczy mi płytę?

Użytkownik Hajot edytował ten post 07 lipiec 2018 - 08:38

• 0

#5 rez

rez
  • Zapaleniec

• 1053 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 08:51

Czy w takim razie użytkowanie tego procesora zniszczy mi płytę?

Mogę Ci tylko powiedzieć, że samemu bym na takiej płycie i7 nie montował bo to jest płyta bardzo budżetowa, lepiej wziąć trochu lepszą z radiatorami na sekcji.

• 0

#6 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4131 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 09:04   Najlepsza odpowiedź

@rez nie siej paniki. Płyta może i jest budżetowa ale procesor nie będzie podkręcany. Chłodzenie da sobie radę. Skoro producent daje wsparcie dla tego cpu to nie obyło się bez testów. Dołoży dodatkowe wentylator w obudowie i wszystko będzie ok. Jeśli zauważy jakąś niestabilność w działaniu sprzętu wtedy się zastanowi nad wymianą płyty po co chłopaka naciągać na koszty kiedy nic jeszcze nie wiadomo. 

• 1

#7 Hajot

Hajot
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 09:30

Dziękuję za wyjaśnienie sytuacji, na spokojnie nic nie podkręcam, nawet bym nie umiał. W ogóle powodem zmiany jest fakt, że obecny procesor dochodził do 100% przy Blenderze i chcę to uspokoić lepszym sprzętem :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wymiana procesora

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych