Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zakupiłem niedawno DAC taki jak w tytule posta, i mam kilka pytań...

zainstalowałem sterownik do usb ze strony ifi, głosniki podpiąłem przez rca (edifier 1600), a słuchawki (senheiser hd 201) przez jacka 3,5; używam foobara do słuchania muzyki (mam tylko flacki 44.1 16) oraz słucham duzo na you tube, moje pytanie brzmi : co mam zrobić aby w pełni wykorzystać tego daca na windowsie 10... czy do foobara doinstalowac jakies wtyczki (kolega mi mowiło bit perfect?), czy zmieniać parametry w mikserze windowsowym tam jest pełno do wyboru...może mnie ktos pokierowaćbo jestem laikiem w tej dziedzinie... dac gra wspaniale, głosników nie poznaje:D słuchawek też nie :D 

Link to post
Share on other sites
co mam zrobić aby w pełni wykorzystać tego daca na windowsie 10

Kupić nowe słuchawki i to sobie nie żartuję, jeśli ten temat nie jest jakiś trollingiem, bo kupno słuchawek za 50-70zł do wzmacniacza za 750 ,to nie tędy droga.

Link to post
Share on other sites

Kupić nowe słuchawki i to sobie nie żartuję, jeśli ten temat nie jest jakiś trollingiem, bo kupno słuchawek za 50-70zł do wzmacniacza za 750 ,to nie tędy droga.

Mam jeszcze CAL!

Mam jeszcze CAL!

zainstalowałem asio do foobara i mikser systemowy omija gdy słucham muzyki....suwak systemowy wtedy nic nie robi ....czy coś jeszcze mam zainstalować? czy może wogole olać to asio ?

Edytowane przez Sholan
Link to post
Share on other sites

Zasadzie to byłoby na tyle. Proponuję zainstalować AudioGate wersję darmową ,dla niektórych może lepiej zagrać jak zwykłe odtwarzacze.

czy to możliwe ze taka mała kostka aż tak poprawiła odbiór muzyki na głośnikach i słuchawkach ...czy to tylko moje przesłyszenia?  bo od wczoraj nie moge wyjśc z podziwu.... ps. jakie słuchawki kupic do tego scalaka mam 400 zł ....

Link to post
Share on other sites
jakie słuchawki kupic do tego scalaka mam 400 zł ..

Muszą być nowe czy mogą być używane? 

Bo jeżeli mogą być używane to na twoim miejscu powalczył bym (albo dołożył i kupił od reki) te Sencheisery:

https://www.ebay.de/itm/Vintage-Sennheiser-HD560-Ovation-Headphones/153081216783?hash=item23a459ff0f:g:OI0AAOSwOLVbN2-1

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Te które ci podałem to jest topowy model z początku lat 90. Zastąpił je model HD600 (choć niektórzy twierdzą że dopiero HD800 jest porównywalnym sprzętem).

Od AKG możesz wyrwać używane K701/K702 lub zamknięte K545 lub K550/551/553(wersje na różne rynki). Albo z niższej półki półotwarte K240 okazjonalnie K530. Z Używek z lat 90 spokojnie znajdziesz otwarte K400/K401 czasem znajdziesz też K500 w okolicy 100 euro. Z modeli starszej daty możesz dostać K240 DF lub szukać zamkniętych K280 Studio (chyba najlepsze zamknięte słuchawki jakie miałem okazję mieć). W tym budżecie znajdziesz też używane zamknięte Beyerdynamic DT770 lub Custom One Pro albo otwarte DT990 Pro. Lub starsze z lat 80 srebrne DT880

Link to post
Share on other sites

Te które ci podałem to jest topowy model z początku lat 90. Zastąpił je model HD600 (choć niektórzy twierdzą że dopiero HD800 jest porównywalnym sprzętem).

Od AKG możesz wyrwać używane K701/K702 lub zamknięte K545 lub K550/551/553(wersje na różne rynki). Albo z niższej półki półotwarte K240 okazjonalnie K530. Z Używek z lat 90 spokojnie znajdziesz otwarte K400/K401 czasem znajdziesz też K500 w okolicy 100 euro. Z modeli starszej daty możesz dostać K240 DF lub szukać zamkniętych K280 Studio (chyba najlepsze zamknięte słuchawki jakie miałem okazję mieć). W tym budżecie znajdziesz też używane zamknięte Beyerdynamic DT770 lub Custom One Pro albo otwarte DT990 Pro. Lub starsze z lat 80 srebrne DT880

Bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą poradę :D ten mój DAC da radę ?

Edytowane przez Sholan
Link to post
Share on other sites

Wszystkie poza K240DF będą miały spory zapas. Przy DF-ach musiałbyś zdrowo podkręcić głośność(ale to bardzo specyficzne słuchawki zaprojektowane do symulacji głośników monitorów studyjnych- trzeba znać i lubić takie granie żeby się nie zawieść). Zanim się zabierzesz za kupowanie pierwszych używanych słuchawek szczególnie takich starszych to pamiętaj że w 99% przypadków można a często trzeba wymienić pady. Generalnie kupując stare słuchawki często czeka cię trochę czyszczenia i drobne prace przy odrestaurowaniu  (oczywiście im droższy egzemplarz danego modelu tym z reguły jest w lepszym stanie albo już odrestaurowany). Ale takie słuchawki odwdzięcza ci się zdecydowanie wyższą jakością dźwięku niż nowe w podobnej cenie. Na eBay cześć  osób robi to co ja gdy mam za dużo wolnego czasu czyli kupuję stare modele w kiepskim stanie za grosze (kiedyś kupiłem rewelacyjne Sennki HD430 które gorąco polecam za śmieszne 18 euro a AKG K240 z "oderwana muszlą" za 20 - ich naprawa do stanu idealnego zajęła mi niecałe 20 minut) naprawiam w razie potrzeby, wymieniam materiały eksploatacyjne na nowe poużywam a jak mi się znudzą sprzedaje z drobnym zyskiem rzędu 10 euro. Niestety jest masa ludzi którzy renowacje robią po łebkach na odwal się, a później życzą sobie jakiś kosmicznych pieniędzy :(

Link to post
Share on other sites

Wszystkie poza K240DF będą miały spory zapas. Przy DF-ach musiałbyś zdrowo podkręcić głośność(ale to bardzo specyficzne słuchawki zaprojektowane do symulacji głośników monitorów studyjnych- trzeba znać i lubić takie granie żeby się nie zawieść). Zanim się zabierzesz za kupowanie pierwszych używanych słuchawek szczególnie takich starszych to pamiętaj że w 99% przypadków można a często trzeba wymienić pady. Generalnie kupując stare słuchawki często czeka cię trochę czyszczenia i drobne prace przy odrestaurowaniu  (oczywiście im droższy egzemplarz danego modelu tym z reguły jest w lepszym stanie albo już odrestaurowany). Ale takie słuchawki odwdzięcza ci się zdecydowanie wyższą jakością dźwięku niż nowe w podobnej cenie. Na eBay cześć  osób robi to co ja gdy mam za dużo wolnego czasu czyli kupuję stare modele w kiepskim stanie za grosze (kiedyś kupiłem rewelacyjne Sennki HD430 które gorąco polecam za śmieszne 18 euro a AKG K240 z "oderwana muszlą" za 20 - ich naprawa do stanu idealnego zajęła mi niecałe 20 minut) naprawiam w razie potrzeby, wymieniam materiały eksploatacyjne na nowe poużywam a jak mi się znudzą sprzedaje z drobnym zyskiem rzędu 10 euro. Niestety jest masa ludzi którzy renowacje robią po łebkach na odwal się, a później życzą sobie jakiś kosmicznych pieniędzy :(

witam ponownie, dozbierałem kasę i jestem mocno zdecydowany na 

Beyerdynamic DT 770 PRO, czy to dobry wybór w moim przypadku i czy usłyszę różnice na + względem CAL!???
Link to post
Share on other sites

DT770 mają bardzo przyjemny dość rozrywkowy dźwięk ale jednocześnie zapewniają wysoki poziom detali. Względem Cal powinieneś usłyszeć sporą różnice na plus, ale wiesz każdy ma trochę inaczej zbudowany zmysł słuchu - jedni słyszą niektóre częstotliwości mocniej inni słabiej. Polecam przejść się gdzieś gdzie możesz posłuchać tych słuchawek bo może się np okazać że będą miały zbyt dużo góry. Od strony wygody i pancerności konstrukcji to jednej z lepszych pozycji na rynku.

Link to post
Share on other sites

DT770 mają bardzo przyjemny dość rozrywkowy dźwięk ale jednocześnie zapewniają wysoki poziom detali. Względem Cal powinieneś usłyszeć sporą różnice na plus, ale wiesz każdy ma trochę inaczej zbudowany zmysł słuchu - jedni słyszą niektóre częstotliwości mocniej inni słabiej. Polecam przejść się gdzieś gdzie możesz posłuchać tych słuchawek bo może się np okazać że będą miały zbyt dużo góry. Od strony wygody i pancerności konstrukcji to jednej z lepszych pozycji na rynku.

ifi da radę ? czy potencjometru zabraknie .....

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Proszę cię bardzo :) A w nagrodę żebyś nie miał za łatwo przy podejmowaniu decyzji którą wersję DT770 chcesz to jeszcze ci dorzucę te słuchawki: 

Witam ponownie po długiej przerwie, wreszcie zakupiłem słuchawki do swojego IFI nano, po długich bataliach i odsłuchach różnych modeli padło na AKG K271 MK II, beyery to wybitne słuchawki (byłem bliski zakupu własnie ich) ale w to w  AKG Oczarował mnie sposób podania vocali ...po prostu mnie oczarował, dlatego zdecydowałem się na ich zakup! Pozdrawiam i dziękuję za wcześniejsze sugestie co do wyboru słuchawek Panie "kombajn".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...