Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

  • Zastosowanie komputera : renderowanie; programowanie w Java, C++, aplikacje na Android; testy penetracyjne; amatorska praca na szablonach w programie Adobe After Efffects
  • Maksymalna kwota : 6000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Od razu
  • Których części potrzebuję : Cały zestaw, bez monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Brak; na chwilę obecną TV Sony Bravia KDL-32WD757; monitor do kupienia w każdej chwili
  • Specjalne wymagania : Minimum 16GB RAM; możliwość swobodnego ulepszenia PC w przyszłości
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu :
    Propozycja 1
    Propozycja 3
    Propozycja 2
  • Inne : Chciałbym złożyć zestaw pozwalający na bezproblemowa pracę jak najmniejszym kosztem, ale bez oszczędności na siłę; zależy mi na optymalnym wykorzystaniu komponentów

 

Sprzęt przystosowany ma być głównie do renderowania filmów na YouTube przy pomocy programu Camtasia, programowania aplikacji w C++, JAVA, aplikacji na Androida i testów penetracyjnych, czyli umówmy się - gamingowy kombajn jest mi całkowicie zbędny. Zastosowanie 16GB pamięci RAM jest dla mnie niezbędne do komfortowej pracy przy dużej ilości uruchomionych wirtualnych maszyn. Zagwozdka polega na tym, że całkowicie amatorsko i hobbystycznie (pod YouTube) chciałbym popracować na programie Adobe After Effects. Pytanie, czy moje propozycje konfiguracji z powodzeniem udźwignie szablonowe projekty z wykorzystaniem tego programu, a jeśli nie, to czy jest sens inwestować kilka tysięcy więcej, jeżeli komputer w głównej mierze ma być przeznaczony pod zwykłe renderowanie prostych produkcji, prace programistyczne i testy penetracyjne, a zabawa z efektami filmowymi będzie tylko od wielkiego dzwonu? Wiem, że odpowiedź na to pytanie zależy ode mnie, ale pytam, ponieważ chciałbym maksymalnie wykorzystać komponenty niezbędne do pracy nad kluczowymi elementami, pod które wykorzystany będzie PC. Innymi słowy nie chcę wydawać 6000 zł, jeżeli całkowicie wystarczy mi opcja 4-5k. Nie chcę wydawać 6000 zł, jeżeli optymalnie wykorzystam tylko część jego mocy.
Mój budżet to 6000 zł. W przypadku zakupu zestawu o nieco gorszej specyfikacji i niższej cenie, chciałbym zostawić sobie furtkę na swobodną modernizację w przyszłości.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem!

Edytowane przez ronconkreet
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Więc procesory z K Cię nie interesują.

 

 

 

możliwość swobodnego ulepszenia PC w przyszłości

Co masz tu na myśli, dorzucenie RAM, kolejnych SSD czy nowszego GPU? idąc w i7 8700 lepszego procka do takiej płyty nie włożysz.

 

Będą tu w ogóle jakieś gry odpalane? - jeśli nie to zakup 1080 mija się z celem.

 

Do AAE potrzebujesz więcej RAM, do tego jeden SSD to stanowczo za mało. Musowo osobny pod system i programy, a drugi szybki (najlepiej na NVMe 512GB na odczyt surowego materiału/projekty i jeden mniejszy nawet SATA pod tempy/cache.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinię.

 

W takim razie odpuszczam budowę PC uwzględniając potrzeby AAE, na chwilę obecną zbyt duże koszty.

 

Co masz tu na myśli, dorzucenie RAM, kolejnych SSD czy nowszego GPU? idąc w i7 8700 lepszego procka do takiej płyty nie włożysz.

Przede wszystkim dorzucenie RAM. W drugiej kolejności więcej SSD. Choć tak naprawdę modernizacje przeprowadzałbym tylko w przypadku chęci pójścia w budowę PC, który udźwignąłby Adobe After Effects, co wiązałoby się i z jednym i z drugim. Co do procesora, to domyślnie planowałem zbudować PC z płytą ASRock Z370 Extreme 4.

Będą tu w ogóle jakieś gry odpalane? - jeśli nie to zakup 1080 mija się z celem.

Nie. Jedynie serie Football Manager, ale w przypadku tej gry nie ma się co rozwodzić nad wymaganiami. Edytowane przez ronconkreet
Link to post
Share on other sites

 

 

Za ~6000zł masz i7 8700/32GB RAM/Z370 Pro 4/GTX 1050TIFera 3/IRDM Pro 240GB/M8PeG 512GB//2TB P300/PAX M70/BQ PP 10 500W.

 

 

 

Przede wszystkim dorzucenie RAM. W drugiej kolejności więcej SSD. Choć tak naprawdę modernizacje przeprowadzałbym tylko w przypadku chęci pójścia w budowę PC, który udźwignąłby Adobe After Effects

 

I tutaj co do pracy w Afterze nie wiele brakuje więc rozbudowa będzie mieć sens.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...