Skocz do zawartości

Słaba wydajność


Recommended Posts

daj zrzut z zakładek gpu 

bo to normalnie jest nie normalne 

Zakładek GPU? Z panelu Nvidia ?

Jeśli możesz to zareklamuj. Masz wszystkie uaktualnienia systemu ? To samo z płytą główną i biosem,aktualizowałeś pod system ?

Nówka system, dziś rano instalowałem, aktualizacje wszystkie zainstalowane. Bios aktualizowany na bieżąco. Wszystkie sterowniki płyty ściągam ze strony producenta.

Tak, mogę reklamować karta jest z marca 2018. 

Edytowane przez cresbo
Link to post
Share on other sites

ściągnij unigine valley 1.0 , zrób test extremeHD i podaj wyniki (po włączeniu w lewym górnym rogu będziesz miał przycisk benchmark)

Zrobiłem tak jak prosiłeś z tym, że uruchomiłem na ultra i full hd i o dziwo było lepiej (ponad 100fps), ale obraz zalicza ścinki, a nawet pokaz slajdów

Link to post
Share on other sites

to zrób jeszcze raz ten test ale włącz monitoring z msi afterburnera (głownie zaznacz w nim temperatury cpu/gpu i użycie cpu/gpu oraz częstotliwości), jak ustawić monitoring w msi afterburner masz na YT poradniki, jak nigdy tego nie robiłeś

Link to post
Share on other sites

to zrób jeszcze raz ten test ale włącz monitoring z msi afterburnera (głownie zaznacz w nim temperatury cpu/gpu i użycie cpu/gpu oraz częstotliwości), jak ustawić monitoring w msi afterburner masz na YT poradniki, jak nigdy tego nie robiłeś

 

Zrobiłem tak jak radzisz, mam plik z logiem, ale nie mam pojęcia jak mam go tu na forum wstawić, bo nigdzie nie widzę przycisku "wybierz plik" tak jak jest to opisane w pliku pomocy tego forum odnośnie załączników. 

Link to post
Share on other sites

zobacz czy nie masz w sterownikach Nvidi ustawionego poboru mocy na optymalna moc luba adaptacyjna, jeśli jest na którejś z wymienionych to zmień na maksymalną wydajność, na niej nie będzie boost zrzucał taktowań, na pozostałych zegar boost skacze jak zając ;) 

Link to post
Share on other sites

zobacz czy nie masz w sterownikach Nvidi ustawionego poboru mocy na optymalna moc luba adaptacyjna, jeśli jest na którejś z wymienionych to zmień na maksymalną wydajność, na niej nie będzie boost zrzucał taktowań, na pozostałych zegar boost skacze jak zając ;)

Było optymalne, przestawiłem na maksymalną wydajność i np. w 3dmarku time spy z 950 wskoczyło na 2500, ale obraz się zacina, a i dźwięk haczy mimo, że jest z płyty głównej, a nie z karty. Muszę reklamować kartę i tyle. 

Link to post
Share on other sites

tak samo w opcjach zasilania w windowsie ustaw na maksymalną wydajność, albo zrównoważony, bo moze na minimalny ci sie przestawiło

To kolego już wcześniej zrobiłem, bo mam 3 dyski hdd i nie chce, aby mi się co chwilę wyłączały, tak samo jak monitor

Mimo wszystko dziękuje za udzieloną pomoc i zainteresowanie tematem.

Edytowane przez cresbo
Link to post
Share on other sites

A masz wgrane wszystkie frameworks? Co do aktualizacji to nie wszystkie aktualizacje przebiegły bez problemu i trzeba było zassysać tool są do aktualizacji że strony MSoftu. Może to samo jest u ciebie, np na kompie mojego syna bez tej aktualizacji z kompem działy się dziwne rzeczy. O ile masz win 10.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...