Skocz do zawartości

Recommended Posts

pytanie, dużo stracę na prędkości dysku (głownie chodzi o odczyt/gry) jak go zapełnie niemal całego? mam 240gb Goodrama iridium  i z 90gb wolnego , chciałem sobie ze 2 gry wrzucić (AC Origins i Wieśka 3) co by szybciej chodziły (szczególnie ACO często mi doczytuje przy 8 gb ramu)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

W grach Cię to nie interesuję, ale ogólnie tak, bo widzisz że ci coś gdzieś ssd-ka ogranicza.

 

Puść jakiś optymalizator SSD, zobacz czy się poprawi, zaraz ci podam ten co ja używam, tylko muszę znaleźć...

Link to post
Share on other sites

czy cos takiego moze mieć na to wpływ, ze niektóre programy które sie uruchamiaja z systemem sa na innych partycjach po części? np Thunderbirda chciałem miec na partycji dysku hdd ale coś mi nie wyszło i część rzeczy mi na ssd zapisuje - no i sporo rzeczy na nim instalowałem potem wywalałem (głownie gry, ale tez i savy gier non stop sie na nim instalują, mimo, że gry są na innym dysku)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

samo "zabrudzenie" SSD-ka raczej na zapis ma największy wpływ, więc raczej nie to. 

spróbuj puścić optymalizację SSD w Disk Defrag (i zobacz czy przyniesie jakieś efekty). 

troche poprawił sie odczyt sekwencyjny, ale ten randomowy odczyt 4kQ32T1 sie  nie zmienił :(

W grach i programach wydaje sie działać szybko (w porównaniu do niedawno kupionego 2tb toshiba p300) więc na razie nie będę nic ruszał z formatem

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

pewnie tak, ale w tym CDM 6.0.1 wcześniej miałem w 2 i 3 kolumnie wartości 25-28 odczyt, teraz sa 280 i 228, zastanawiam sie co mogło to powodować, bo dysk podobnie teraz zapełniony jak wcześniej

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

To są mechanizmy do oczyszczania komórek pamięci NAND ( tak abyś miał gdzie zapisywać, bo można tylko do pustych zapisywać, a jak wiadomo, zapis jest do całego stringa NAND, do tego w odpowiedniej kolejności, a kasowanie do całego bloku NAND, więc w najgorszym przypadku po jednym wypełnieniu ssd danymi i kasacji, nie miałbyś gdzie zapisywać, a ssd nie miałby jak usunąć skasowanych danych, bez usuwania tych co zostawiłeś.

 

Nie pamiętam czy wam to opisywałem w poradniku, tam nic ciekawego nie ma, musiałbym skopiować żywcem w wkleić po tłumaczeniu...

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...