Skocz do zawartości

Ścinanie się gier.


Recommended Posts

Parę dni temu kupiłem nowy komputer. Zainstalowałem wszystkie gry, w które chciałem pograć, zająłem już jakąś połowę dysku. Grając np. w GTA V po jakiejś godzinie intensywnej rozgrywki przy szybkiej jeździe gra zaczyna się ścinać co jakiś czas. Włączyłem program MSI Afterburner i RTSS, żeby sprawdzić co się dzieje. Zauważyłem, że podczas ścinek taktowanie procesora drastycznie spada. Może to być spowodowane przez złe napięcie? Czy przez zainstalowanie gry na HDD. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Dodam jeszcze, że temperatury procesora nie przekraczają podczas rozgrywki 55 stopni.

 

Grafika: GTX 1070 Palit JetStream 8GB GDDR5

Procesor i5-8400

Ram: Crucial Ballistix Sport LT DDR4 2x4GB 2666 MHz CL16

Dysk HDD (tylko): Toshiba P300

Płyta Główna: MSI B360 PRO-VDH

Zasilacz: Corsair VS650 650W

 

 

Link to post
Share on other sites

Mało jak mało ,ale są gry,które mają wymagania 8 a z tych ośmiu ,które masz trochę zabiera system (2-3GB). Sprawdź może w takich momentach (przycinanie),schodząc z grą do paska -menadżer zadań - wydajność -ilość zajętej pamięci. Może coś ją zajmuje.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Podczas ścinek RAM'u jest wolnego jakieś 1.5 GB. Zauważyłem, że podczas gry karta graficzna wydaję dziwny dźwięk, w słuchawkach na uszach nie słyszalny. Podczas ścinania, wczytywania lub gdy gra jest zminimalizowana/wyłączona dźwięk ustaje dopóki nie zostanie włączona z powrotem. Może jakaś wada fabryczna, powinienem nagrać filmik gdy zdjęta jest ścianka obudowy podczas obciążenia i w spoczynku?

Link to post
Share on other sites

hej a jaki masz piekarnik., znaczy się obudowę? Z jakiego sklepu kupiłeś GPU

w jakich grach jeszcze występuje ścinka?

SilentiumPC Regnum RG4. GPU kupiłem na stronie morele. Ścinki występują we wszystkich grach.

ms9ssT8.jpg

Tak profilaktycznie zrobiłem benchmark dysku. Te spadki są dla mnie trochę niepokojące. Ma to jakieś duże znacznie?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...