Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu pojawiają mi się takie "artefakty". Pojawiają się chyba tylko w przeglądarce. Najczęściej podczas przełączania się między kartami w chromie. Czy jest to problem karty graficznej czy może sterowników? Zauważyłem również, że jak wygaśnie ekran po kilku minutach bezczynności to już nie idzie go wybudzić. Po restarcie kompa przyciskiem nawet się ekran biosu nie wyświetla. Dopiero jak wyłączę i włączę zasilacz to wszystko rusza. Jestem pewny, że wina leży po stronie grafiki bo niedawno wymieniłem procka,płytę i ram. Karta oczywiście bez żadnego oc.

 

Mój sprzęt:

Asus Strix Gaming RX470 4GB

MSI Tomahawk Z370

i5-8400

Silentium PC Vero L1 600W

2x 4GB RAM Corsair 3000mhz

 

Karta ma jeszcze dwa miesiące gwarancji i nie wiem czy ją dać czy nie. Boję się, że nie uznają mi bo stwierdzą że wszystko ok. 

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Podstawowe pytanie. Czy cokolwiek sprawdzałeś przed napisaniem tematu? Chodzi mi o reinstall sterowników. Czy może jednak zrobiłeś dosłownie nic i teraz mamy na ślepo typować (50/50 a potem głosem większości wybierzemy przyczynę)? Problem sterowników gpu można łatwo wychwycić robiąc ich reinstalację (usuwając resztki poprzez program Display Driver Unistaller), albo zainstalowanie wcześniejszych, jeśli problem się pojawił po ich aktualizacji.

 

 

Dodatkowo mógłbyś też sprawdzić w jakiejś grze, aby przez dłuższy czas obciążyć GPU i zobaczyć, czy będziesz miał tam artefakty/BSOD, bo to są typowe objawy gdy karta graficzna pada. 

 

 

BTW. Pod słowem "artefakty" w przeglądarce może się kryć duża liczba znaczeń, więc jeśli nie napisałeś dokładnie czym są/w jakim sensie "artefakty" to może tak, no nie wiem... może zrobić zdjęcie, aby pokazać jakie jest problem w przeglądarce? Czym więcej szczegółów tym łatwiej coś wywnioskować.

 

 

 

Nie jestem pewien, czy chcesz aby faktycznie ci pomóc dojść co jest problemem, czy zabawić się w ruletkę i ci na ślepo wskazać przyczynę.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...