Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po wymianie procesora z i3 540 -> i5 750 zaczeły się problemy, otóz w spoczynku procesor ma ok 35-50* ale gdy odpale np. h1z1 mam juz po 5minutach 90-99* To jest aż nie mozliwe..

Wczesniej procesor i3 540 miałem podkręcony na 4ghz na luzie podczas grania max 75*

Teraz gdy zmieniłem na i5 750 (bez oc) są takie własnie problemy, wymieniłem paste na nową, chłodzenie jest nadal to samo, sprawdziłem czy aby na pewno dobrze dociśnięty, sprawdziłem ilość pasty jest odpowiednia, co nie co się znam na kompach, ale teraz to szczerze ręce mi opadły, nie moge nawet w biosie zmienic CPU Fan Speed (tą opcjie odpowiednią od prędkości wentylatora CPU) Gdy daje na disable, nadal mam po 2400rpm a to jest jak widać mało. Nie wiem w czym problem, wczesniej na OC wszystko ładnie chodziło, nie potrzebuje tego procesora kręcić no ale jednak chciałbym mieć te 75* w pocie.

 

Ktos jakies pomysły? Uprzedzam, Speedfany sprawdzane nie moge ręcznie zwiekszyc RPM CPU..

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To samo chłodzenie czyli jakie? To od i3, czy od i5? Zwróć uwagę, że boxowe chłodzenia intela też są różne, jedne mają miedziany rdzeń, inne nie przez co różnią się wydajnością. Coś co było dobre do i3 nie koniecznie musi dać radę z i5.

 

Tak czy siak temperatura wydaje mi się za wysoka, nawet jak na boxa bez miedzianego rdzenia. Napięcie swoją drogą wysokie daje -  1.3V na stockowe zegary to naprawdę sporo, spróbuj ustawić mniej i sprawdź stabilność, poprawa będzie znaczna jeżeli chodzi o temperatury. 

 

 

 

Spr gdzies czy ta i5 ma lutowana czapke?
 

 

Lutowany. Dopiero od 3XXX intel zaczął pakować gluta pod IHS. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to błąd na sklepie czy co, ale na morelach jest spartan za 20zł. Deal życia. 

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-lt-he922-spc091-610273/

 

Z używek, to za 50zł masz na OLX conajmniej dwie sztuki SPC fera. To model wydajniejszy od spartana pro, a więc od zwykłego spartana sporo lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...