Skocz do zawartości

Rozbudowa komputera marketowego do 1000-1500zł


Recommended Posts

Witam, 

 

mam taki oto sprzęt:

 

https://www.morele.net/zestaw-komputerowy-lenovo-ideacentre-510s-08ish-90fn00eapb-1131470/

 

 

 

  • Zastosowanie komputera : w miarę nowe gry, biuro
  • Maksymalna kwota : 1000-1500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu pół roku
  • Których części potrzebuję : karta graficzna? dysk ssd?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : może być do wymiany
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : podane wyżej w linku
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne :

 

Czy widzicie jakąś możliwość sensownego przyspieszenia takiego sprzętu? Mam obawy co do niewielkiej obudowy i płyty głównej, ale nie znam się na tyle, żeby stwierdzić, że się nie da.

Głównie komputer jest do zastosowań biurowych, ale od czasu do czasu chciałbym komfortowo zagrać w gry pokroju Wiedzmina 3 czy jakieś FIFY 2018.

Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi ;)

Bardziej zależy mi na informacji czy przy takiej obudowie, płycie itd. warto jest w ogóle bawić się w dokupienie ramu, nowej karty graficznej itd czy raczej skok wydajności nie jest na tyle duży.  Czy w ogóle jest jakaś szansa sensownej poprawy wydajności? A jeśli nie, to co stoi na przeszkodzie (płyta główna? niewielka obudowa?)

Link to post
Share on other sites

Po zakupie low profile 1050ti, 4gb ramu komp dostanie kopa. I to tyle co tam się opłaca wsadzić. Ewentualnie podmiana proca na i5 jeśli zaszła by potrzeba. Gt730 którą masz służy do wyświetlania pulpitu, a nie grania.

 

Up obudowa obudową, trzeba by się zagłębić czy w ogóle ta płyta jest w formacie atx.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałem, ale spodziewałem się co najmniej ze 220w. Mimo to do tej karty co podałem starczy. Ale i5 już trzeba by odpuścić

Nie sprawdzałem, ale spodziewałem się co najmniej ze 220w. Mimo to do tej karty co podałem starczy. Ale i5 już trzeba by odpuścić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...