Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy Waszym zdaniem warto wymieniać procesor i5 6500 na i7 6700 bądź 7700? Moja płyta główna to MSI B150M mortar (zdaje sobie sprawę że jest taka sobie) a grafika to gtx 1070. Czy opłacalne jest zainwestowanie 500-600 złotych w procesor z HT (bez podkręcania) czy lepszym wyborem byłaby wymiana płyty głównej na coś lepszego i pójście w coffe lake np. i5 8400? 

Edytowane przez lukas_t
Link to post
Share on other sites

Powiem tak , zależy do czego potrzebujesz tej zmiany, nie wystarcza ci mocy do renderowania? składania filmów? przesiadka z i5-6500 na i7-6700 jest zauważalna , na i7-7700 również ale różnica pomiędzy 6700 a 7700 jest nie wielka, do tego musisz zrobić update biosa na płycie glównej pod i7-7700 bo twoja płyta na ten procesor potrzebuje aktualizacji biosa, bez tego nie ruszy. 

Jeśli chodzi o i5-8400 to jest lepszy od tych wszystkich procesorów które zostały tu wymienione, od 7700 jest lepszy o nie wiele ale jednak jest. :) do tego i5-8400 ma znów 2 rdzenie więcej niż 6700 oraz 7700. Także jak już planujesz jakąkolwiek wymianę to why not na 8 gen ? Ale to wszystko zależy od potrzeb bo jeśli do zwykłego normalnego używania to ja bym tu nic nie zmieniał, jeśli do grania to hmm wydaje mnie się, że nie odczułbyś dużej różnicy pomiędzy i5-6500 a i5-8400. Ale to tylko moja opinia bo masz też wydajną kartę graficzną. Tylko jeśli chodzi o zmianę na 8 gen procka to trzeba też się liczyć z wymianą płyty głównej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...