Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z kartą graficzną ( nie czyta jej )

karta graficzna card graphic error

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fanciak

Fanciak
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 17:30

Cześć, postanowiłem dzisiaj odświeżyć mojego pc'ta i zainstalować system na nowo. Wszystko szło idealnie, do momentu gdy włączyłem komputer, a tam nie czyta karty graficznej

- nie czyta w menedżerze zadań

- nie czyta po ,,PPM,, zawsze się wyświetlało ,Panel Sterowania NVIDIA,

Otworzyłem boczną ściankę obudowy, i wiatraczki od karty graficznej wszystkie się kręcą.

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core i3-3220 

Karta Graficzn: NVIDIA GeForce gtx 550 TI

Dysk : 1tb hdd i 128ssd

Zasilacz: Jakiś , co ma 500w

Płyta główna:MSI b75ma-e33

WINDOWS 10 64bit Home 

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10708 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 28 czerwiec 2018 - 17:54

Próbowałeś 2,3 razy wyjąć kartę i włożyć jeszcze raz ? Przeczyść sprężonym powietrzem slot karty. Wgrałeś sterowniki Nividia ? Masz wszystkie aktualizacje systemu ? To ostatnie bardzo ważne bo kiedyś miałem taki problem z gtx 760. Po którejś aktualizacji problem zniknął...

Użytkownik jarrino edytował ten post 28 czerwiec 2018 - 17:56

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 Fanciak

Fanciak
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 17:57

Niestety nie mam sprężonego powietrza, więc bez tego trzeba się obejść, tak próbowałem wyjmować, dmuchałem w gniazdo PCI. Sterowników nie da się wgrać, wyskakuję że system nie może zainstalować czy tam że nie spełnia wymagań. Jak sprawdzić te aktualizacje systemu ?

• 0

#4 smoke

smoke
  • Pasjonat

• 923 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 18:22

Ustawienia - Aktualizacje i Zabezpieczenia - Windows Update.

Wtyczkę 6-pin podłączyłeś z powrotem ?

• 0

#5 Fanciak

Fanciak
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 19:37

Problem został rozwiązany ( bios coś nawalił, zresetowałem go i git ) tylko gdy wchodzę do menedżera urządzeń jest taka ikonka przy karcie graficznej, co to sugeruje ? ( to ikonka taka jakby narysowana karta graficzna)

-Oraz mam jeszcze pytanie, bo mój komputer jest raczej nastawiony na gierki, co lepsze i czy wgóle coś to zmienia a mianowicie chodzi mi o konto

Podczas instalacji miałem do wyboru ,Offline, oraz te od microsoftu które jest lepsze i wydajniejsze ?

Użytkownik Fanciak edytował ten post 28 czerwiec 2018 - 19:39

• 0

#6 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 22:10

Podczas instalacji miałem do wyboru ,Offline, oraz te od microsoftu które jest lepsze i wydajniejsze ?

Różnica jest taka, że w offline siedzisz na lokalnym koncie a w online Twoje dane z onedrive'e i innych usług, których używasz są synchronizowane. Jeśli chcesz iść pod wydajność to użyj tego programu do wyłączenia usług MS. Nie przesadzaj, bo wyłączysz pół systemu  :D Jakby co, istnieje jeszcze tryb gry w ustawieniach, ale to jeśli chcesz sobie pogorszyć wyniki  ;)

Użytkownik Xeinaemm edytował ten post 28 czerwiec 2018 - 22:11

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

#7 LILsaint

LILsaint
  • Amator

• 38 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 22:19

Lepiej być w trybie Offline :) Po co microsoft ma o tobie wiedzieć i dane zbierać :D Chociaż pewnie i tak wie :P

• 0

#8 Fanciak

Fanciak
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 22:37

Czyli do gier lepsze offline ?

• 0

#9 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 22:46

Jeśli komputer ma być tylko do gier, to tak. Wyłącz usługi programem, który zaproponowałem ponieważ bez różnicy na jakim trybie siedzisz to i tak one będą włączone.

Użytkownik Xeinaemm edytował ten post 28 czerwiec 2018 - 22:47

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta, graficzna, card, graphic, error

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych