Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną ( nie czyta jej )


Recommended Posts

Cześć, postanowiłem dzisiaj odświeżyć mojego pc'ta i zainstalować system na nowo. Wszystko szło idealnie, do momentu gdy włączyłem komputer, a tam nie czyta karty graficznej

- nie czyta w menedżerze zadań

- nie czyta po ,,PPM,, zawsze się wyświetlało ,Panel Sterowania NVIDIA,

 

Otworzyłem boczną ściankę obudowy, i wiatraczki od karty graficznej wszystkie się kręcą.

 

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core i3-3220 

Karta Graficzn: NVIDIA GeForce gtx 550 TI

Dysk : 1tb hdd i 128ssd

Zasilacz: Jakiś , co ma 500w

Płyta główna:MSI b75ma-e33

 

WINDOWS 10 64bit Home 

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś 2,3 razy wyjąć kartę i włożyć jeszcze raz ? Przeczyść sprężonym powietrzem slot karty. Wgrałeś sterowniki Nividia ? Masz wszystkie aktualizacje systemu ? To ostatnie bardzo ważne bo kiedyś miałem taki problem z gtx 760. Po którejś aktualizacji problem zniknął...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam sprężonego powietrza, więc bez tego trzeba się obejść, tak próbowałem wyjmować, dmuchałem w gniazdo PCI. Sterowników nie da się wgrać, wyskakuję że system nie może zainstalować czy tam że nie spełnia wymagań. Jak sprawdzić te aktualizacje systemu ?

Link to post
Share on other sites

Problem został rozwiązany ( bios coś nawalił, zresetowałem go i git ) tylko gdy wchodzę do menedżera urządzeń jest taka ikonka przy karcie graficznej, co to sugeruje ? ( to ikonka taka jakby narysowana karta graficzna)

 

-Oraz mam jeszcze pytanie, bo mój komputer jest raczej nastawiony na gierki, co lepsze i czy wgóle coś to zmienia a mianowicie chodzi mi o konto

Podczas instalacji miałem do wyboru ,Offline, oraz te od microsoftu które jest lepsze i wydajniejsze ?

Edytowane przez Fanciak
Link to post
Share on other sites

Podczas instalacji miałem do wyboru ,Offline, oraz te od microsoftu które jest lepsze i wydajniejsze ?

 

Różnica jest taka, że w offline siedzisz na lokalnym koncie a w online Twoje dane z onedrive'e i innych usług, których używasz są synchronizowane. Jeśli chcesz iść pod wydajność to użyj tego programu do wyłączenia usług MS. Nie przesadzaj, bo wyłączysz pół systemu  :D Jakby co, istnieje jeszcze tryb gry w ustawieniach, ale to jeśli chcesz sobie pogorszyć wyniki  ;)

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...