Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 - ustawienie kolorów

kolory iiyama

Najlepsza odpowiedź Raven21, 29 czerwiec 2018 - 07:21

Wczoraj trochę się pomęczyłem w ustawieniach monitora i ciężko było ustawić tak jakbym chciał. Pogrzebałem więc w ustawieniach karty i jest zdecydowanie lepiej (w wolnej chwili to dopracuje). A monitor podłączony mam przez Display Port. A no i dzięki za podpowiedź z tą saturacją. :)

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raven21

Raven21
  • Amator

• 48 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 11:39

Witam.

Zakupiłem monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1. Wiem, że kolorystyka monitorów TN nie powala, ale ustawienia fabryczne nie wyglądają najlepiej. Grzebałem nieco w opcjach ale nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującego efektu wizualnego. Czy jest tu ktoś kto posiada ten monitor i mógłby mi podrzucić w poście odpowiednie ustawienia? Wiem również, że moje oko widzi nieco inaczej itd. ale chciałbym prosić o jakiś konkretny punkt wyjściowy od którego mogę wprowadzać delikatne zmiany. 

Dzięki z góry.

małe wyjaśnienie dlaczego wrzucam post - kolory wydają się mocno wyblakłe i odnosi się wrażenie jakby patrzyło się przez mgłę. Nie wiem czy to wina monitora czy moje przyzwyczajenie. Obok stoi starsza iiyama (kilkuletnia) która ma dużo żywsze kolory i to bez tego irytującego efektu "mgły". 

Użytkownik Raven21 edytował ten post 27 czerwiec 2018 - 11:57

• 0

#2 tobislawow

tobislawow
  • Dyskutant

• 179 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 07:21

No to ustawiaj panie :)
Jeśli ustawienia samego ekranu nie dają rady( w co do końca nie wierzę) Pobaw się ustawieniami karty graficznej.
Ogólnie w iiyamie jasność bardzo nisko +10 i resztę gamą i kontrastem dowalasz, bynajmniej ja tak zrobiłem.
Saturacja kolorów-delikatna-daje duuużo.
A może była to poświata cyfrowa...:)
  • 0

<p>Cpu: i7 8700k 4,8ghz all core offset -40 temp 29-73'C(avx) Gpu: msi gtx 1070 Ram: g.skill 3000mhz 16g cl 15 16 16 ( oc mode 3500mhz cl 16 17 17 1,415V)

MoBo: z370 assrock extreme4 Zasilanie: be quiet 630w   Ssd:  goodram iridium 480 Hdd: barracuda 1T toshiba 2T  Buda Zalman z9plus 

Szkiełko: Iiyama GB2783QSU 

#3 worm

worm
  • π

• 11064 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 07:39

Masz podłączony przez HDMI? Może jest ograniczony zakres kolorów? Sprawdź w ustawieniach karty.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 Raven21

Raven21
  • Autor tematu
  • Amator

• 48 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 07:21   Najlepsza odpowiedź

Wczoraj trochę się pomęczyłem w ustawieniach monitora i ciężko było ustawić tak jakbym chciał. Pogrzebałem więc w ustawieniach karty i jest zdecydowanie lepiej (w wolnej chwili to dopracuje). A monitor podłączony mam przez Display Port. A no i dzięki za podpowiedź z tą saturacją. :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kolory, iiyama

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych