Skocz do zawartości

iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1 - ustawienie kolorów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Raven21,

Recommended Posts

Witam.

 

Zakupiłem monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1. Wiem, że kolorystyka monitorów TN nie powala, ale ustawienia fabryczne nie wyglądają najlepiej. Grzebałem nieco w opcjach ale nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującego efektu wizualnego. Czy jest tu ktoś kto posiada ten monitor i mógłby mi podrzucić w poście odpowiednie ustawienia? Wiem również, że moje oko widzi nieco inaczej itd. ale chciałbym prosić o jakiś konkretny punkt wyjściowy od którego mogę wprowadzać delikatne zmiany. 

 

Dzięki z góry.

 

małe wyjaśnienie dlaczego wrzucam post - kolory wydają się mocno wyblakłe i odnosi się wrażenie jakby patrzyło się przez mgłę. Nie wiem czy to wina monitora czy moje przyzwyczajenie. Obok stoi starsza iiyama (kilkuletnia) która ma dużo żywsze kolory i to bez tego irytującego efektu "mgły". 

Edytowane przez Raven21
Link to post
Share on other sites

No to ustawiaj panie :)

Jeśli ustawienia samego ekranu nie dają rady( w co do końca nie wierzę) Pobaw się ustawieniami karty graficznej.

Ogólnie w iiyamie jasność bardzo nisko +10 i resztę gamą i kontrastem dowalasz, bynajmniej ja tak zrobiłem.

Saturacja kolorów-delikatna-daje duuużo.

A może była to poświata cyfrowa...:)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wczoraj trochę się pomęczyłem w ustawieniach monitora i ciężko było ustawić tak jakbym chciał. Pogrzebałem więc w ustawieniach karty i jest zdecydowanie lepiej (w wolnej chwili to dopracuje). A monitor podłączony mam przez Display Port. A no i dzięki za podpowiedź z tą saturacją. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...