Skocz do zawartości

Nowa grafa do Monster Kompa z 8600k delid


Recommended Posts

Witam,

Chcę dokończyć składanie super dobrego kompa do gier który mi zagwarantuję 144 fps w każdej grze, nieważne jakie ustawienia grafiki, nie musi być ultra bo to nigdy płynnie nie będzie chodziło + nigdy za tym nie przepadałem, ale by były te 144+ fps na średnich i wysokich wymaganiach. 
Komp ma być do competive gejmingu, nie po to gram by robić to dla funu, chcę być najwyżej w rankingu stąd nie jarają mnie ultra settingi tylko ewentualnie średnie, do tej pory gram na low i nie narzekam, ograniczenia jakiś wybuchów mam ograniczone do minimum a dzięki temu wygrywam bo... po prostu widze więcej niż inni.

Cenę dałem 2000zł ponieważ aktualnie posiadam następujące komponenty i brakuje mi tylko paru części, praktycznei chyba tylko grafiki

Mobo: MSI z370 Pro Carbon Gaming, mam też Asrock z370 extreme 4, wolę tą pierwszą bo podobno ma lepsze chłodzenie + kompatybilność z moimi ramami
Ram: G skill 3200 cl14 TrindetZ
CPU: Wysłany na skalp delid - 8600k, mam nadzieje ze to dobre posuniecie, to tylko 60zl i tak z wysyłkami, chcę go podkręcić z 4,6 na przynajmniej 5,0 ghz. Czytalem teraz ze 8700k bylby lepszy ale doczytalem ze nie kazda gra wykorzystuje wiecej niz 4-6 wątków, wiec delid 8600k to mysle ogromny krok, zamierzam podkrecic go jak najwyzej by zyskac jak najwiecej fps is zybkosc, kto wie moze 5,2 wejdzie z temperaturami ponizej 100 stopni, bo aktualnie przy 1.31v na 4,6ghz (stabilnie) to sie grzalo do 95 stopni, po deldzie zyskam powiedzmy te 15-20 stopni to w ten sposób wpakuje tam te brakujace mhz.
Monitor: 144hz Matryca TN, 24 cale (OD MONITORA SIĘ ZACZĘŁO, płynnosc w grach, ogromna przewaga, nigdy nie wróce do klatkowanego 60hz = 60fps.)

Grafika: No i tu jest problem, bo posiadam tylko 1050ti, a jest to jak wiadomo bardzo low półka, zamierzam kupić gtx 1070ti, ewentualnie 1080. Z tym potrzebuje pomocy, no i mam nadzieje ze 8600k uciagnie daną grafikę i nie bedzie jakis botlenecków czy czego tam co tam slyszalem ze mi pisali. W battlefield 4 wiadomo i tak mam  te 200 fps na low nawet na 1050ti wiec daje rade, ale.. no wlasnie. Wyszedl juz battlefield 5, battle royal a ja nie moge w to grac bo brakuje 144fps+.
Czekam na Wasze propozycje

Dodatki:
Klawiatura: mechaniczna sharkoon skiller mech browny + logitech g403 1250 dpi/1000hz
Słuchawki: Beyerdynamic Custom Game
Podkladka: hybrydowa, czyli nie control ani nie speedowa, po srodku.
 

Link to post
Share on other sites

A jaka masz obudowę i chłodzenie CPU? Kwestia przepływu powietrza ma też duże znaczenie. Trzeba zobaczyć czy w budżecie nie ależ uwzględnić innych rzeczy :) Poza tym i5-8600k na spokojnie sobie poradzi z aktualnymi kartami.

Dzięki, czyli skalp 8600k to było dobre posuniecie? widzialem ze niektorzy wolą skalpować 8700k i miec go na lata.

 

Obudowa właśnie Marna Logic 38 case, stara sprzed 10 lat, będe musiał ją również wymienić jeżeli chcę zmieścić dłuższą karte niż 25,5cm - dobrze że mi przypomniałeś, co proponujesz? Cos ladnego? Choć na razie nie narzekam bo i tak mam zdjętą boczną obudowę, jedyny lekki minus ze sie kurzy. 

Chłodzenie na CPU mam: Zalman CNPS10X Performa+

 

Zasilacz mam Seasonic FOCUS Plus Gold 750 (SSR-750FX) 80Plus Gold 750W

Dysk: SSD SAMSUNG 850 EVO 500GB

 

 

 

 

 

Gtx 1070 ti do 1080p (bo zakładam, że te 24 cale TN raczej nie ma wyzszej rozdzielczości) spokojnie ogarnie, jeżeli potrafisz pójść na kompromisy z suwakami. 

Tak mam 24 cale TN, Monitor LG 24GM79G-B

Też bym wolał 1070ti choc jak ma byc to na lata to moge tez doplacic do 1080 bez ti

 

Zawsze też GPU moge podkrecic :)

 

Czyli pozostaje grafika i obudowa do kupna?

czy cos jeszcze mam do wymiany?

Chłodzenie moze jakies lepsze by sie przydalo? chco wolalem wydac te 60zl na skalpa i tym sposobem obnizyc temperatury niz placic 200zl+ na nowe chlodzenie  :>

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Odpowiedni przepływ powietrza będzie wyłącznie w zamkniętej obudowie, gdzie z przodu wiatrak będzie zasysac zimne powietrze z zewnątrz, a reszta tj. Z tyłu i u góry wyprowadzać ciepłe na zewnątrz. W przypadku otwartej obudowy wiatraki dają niewiele, więc nie masz się co spodziewać super wyników.

Jeśli chodzi o obudowy to wszystko kwestia ceny i upodobań.

Całkowitym minimum jest Spc Regnum RG4T. Ale specem od obudów nie jestem to też polecać nie będę nic więcej. Także jeśli chodzi o zejście z temperaturami to ogarnij cyrkulację powietrza w obudowie :)

Edytowane przez Ravvv1306
Link to post
Share on other sites

Odpowiedni przepływ powietrza będzie wyłącznie w zamkniętej obudowie, gdzie z przodu wiatrak będzie zasysac zimne powietrze z zewnątrz, a reszta tj. Z tyłu i u góry wyprowadzać ciepłe na zewnątrz. W przypadku otwartej obudowy wiatraki dają niewiele, więc nie masz się co spodziewać super wyników.

Jeśli chodzi o obudowy to wszystko kwestia ceny i upodobań.

Całkowitym minimum jest Spc Regnum RG4T. Ale specem od obudów nie jestem to też polecać nie będę nic więcej. Także jeśli chodzi o zejście z temperaturami to ogarnij cyrkulację powietrza w obudowie :)

Dzięki, masz rację, polecono mi coś podobnego bo:

https://www.oleole.pl/obudowy-pc/silentiumpc-regnum-rg4-pure-black.bhtml

 

Ale Twój wyglada lepiej bo widac to co jest w srodku.

 

Podoba mi sie te rozstawienie wiatraków no i serio dają 3 wiatraki w zestawie? :o

Nie bedzie to za glosno chodziło.

Zamawiam kurde :D

Oby sie tylko tam grafa zmiescila taki 1070ti 

Link to post
Share on other sites

Wiatraki są załączone 3, chyba preinstalowane 2 z przodu i 1 z tyłu. Zawsze możesz dorzucić coś na górę. Głośno nie będzie, ale jeśli ma być bardzo cicho to też nie w te stronę. Zawsze możesz wymienić wiatraki na lepszej jakości, ale to zdecydujesz czy Ci za głośno.

 

Zmiescisz tam kartę graficzną do 38cm.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Matko boska

Taki komp w skrzynce na listy?

To tak jakby wkładać V12 od ferari do yarisa.

Podstawowe obudowy do tego zestawu zaczynają się od 400 zł w górę.

Zobacz Fractal Desing Define R5. Dawno nie siedziałem w obudowach (właściwie z 4 lata odkąd kupiłem Phanteksa), a do tego Fractale mi się podobają... ale lepsze to niż jakaś puszka do sardynek czy skrzynka na listy, zwłaszcza do topowego sprzętu.

 

ps. błagam was, wentylatory.. Wiatraki są na polu.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Matko boska

Taki komp w skrzynce na listy?

To tak jakby wkładać V12 od ferari do yarisa.

Podstawowe obudowy do tego zestawu zaczynają się od 400 zł w górę.

Zobacz Fractal Desing Define R5. Dawno nie siedziałem w obudowach (właściwie z 4 lata odkąd kupiłem Phanteksa), a do tego Fractale mi się podobają... ale lepsze to niż jakaś puszka do sardynek czy skrzynka na listy, zwłaszcza do topowego sprzętu.

 

ps. błagam was, wentylatory.. Wiatraki są na polu.

 

A obudowa daje FPS?  :) 

 

400zl za obudowe to juz wole kupic:

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black-spc178-978270/

 

Czym sie rozni ta polecona przez Ciebie za 400zl w porownaniu do RG4T?

Link to post
Share on other sites

A zdziwisz się, bo daje!

 

Dobrze wentylowana obudowa, obniża chociażby temperaturę kary graficznej, dzięki czemu GPU Boost działa i masz wyższe zegary.

To samo tyczy się procesorów z trybem Turbo... czyli większości.

 

Do tego dochodzi kwestia kultury pracy, wyciszenia i td.

 

 

w ogóle jak ty chcesz robić takie oc proca w skrzynce na listy? Zastanowiłeś się chociaż przez chwilę nad tym?

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

A zdziwisz się, bo daje!

 

Dobrze wentylowana obudowa, obniża chociażby temperaturę kary graficznej, dzięki czemu GPU Boost działa i masz wyższe zegary.

To samo tyczy się procesorów z trybem Turbo... czyli większości.

 

Do tego dochodzi kwestia kultury pracy, wyciszenia i td.

 

 

w ogóle jak ty chcesz robić takie oc proca w skrzynce na listy? Zastanowiłeś się chociaż przez chwilę nad tym?

Dlatego proca wysłałem na skalpa by byly niskie bo mialem po 100 stopni.

 

No ale dobra może i masz rację, co proponujesz? :)

400zl to mi troche szkoda, wole by ta skrzynka była mobilna a jak kupie pancerfausta to pewnie bedzie to ważyło 10 kg :D

Link to post
Share on other sites

Skalpa robisz jeżeli cały komputer ci działa... na sam koniec. Sprawdzasz czy wszystko jest stabilne i td. możesz nawet oc zrobić do granic.

Wtedy resetujesz bios, wyciągasz cepa i wysyłasz go na skalp. Masz wtedy stare i nowe wyniki temperatur.

Ocenisz co z nim zrobili i czy w ogóle XD

 

Ja nic nie proponuję. Mówię, nie znam się już na obudowach ;/ jakieś be quaiety wychodziły niedawno, podobno są w porządku.

 

10kg to dużo? Fractale kiedyś 18 ważyły - to były porządne obudowy. Porządny komputer powinien ważyć swoje! Mobilne to są laptopy!

 

Ah i jeszcze jeden zaczepiście ważny argument za przewiewną obudową:

 

- Sekcja zasilania na płycie i jej temperatury.

W dzisiejszych czasach producenci płyt głównych dają bloki aluminium zamiast radiatorów, a do tego często zakrywają je plastikiem aby na pewno nie oddawały dobrze ciepła ;/

Warto wtedy mieć niższą temperaturę w środku obudowy.

 

 

ps. hot tip z mojej maszyny.

Moja obudowa jest na tyle przewiewna i wielka, że jeszcze nie musiałem zmieniać pasty na cpu od montażu czyli de facto 5 lat! Dwa razy wytarłem radiator z kurzu co zbija temperatury procka o 10 stopni...

A propos kurzu. Filtry przeciw kurzowe, kolejny argument.

Link to post
Share on other sites

What? Po co ktoś miałby resetować biosa przed wysłaniem/zamontowaniem proca po skalpie? Specjalnie zapisalem temperatury przed skalpem i teraz zamierzam na tych samych ustawieniach w biosie po oc wlozyc nwoego proca i porównać, nie widzi mi sie resetowanie biosa i ustawienie wszystkieg od nowa, chyba ze wczytam profil, ale to wyjdzie na to samo jakbym go nie resetowal.
Takze tego cos nie rozumiem.

Co do obudowy, spytam więc inaczej:
Jaka różnica w kulturze pracy, tzn: głośność oraz temperatury?
Jezeli niewielkie to wole wydac tylko 150zl niz 400zl
Mowa o 
RG4T i tym fractalu

Woallbym tez wydac max 300-350 zl na obudowe
Z gwarancja regulacji tych wenylatorów

Cchę by było cicho jak w sumie teraz, jak nic nie robie to żeby te wentylatory nie chodziły, często ktoś do mnie przychodzi a jak komputer będzie głośny jak pralnia to to sie mija z celem, tera mam zasilacz ktory nie chodzi w ogole, co mi sie podoba, slychac tylko lekko minimalnie obroty graifki, takto nic nie chodzi (bo tez nie mam zadnych innych wentylatorow niz te od gpu, zasilaza i cpu) a, cpu mam obroty wlaczone powyzej 40 stopni dopiero.
Czyli te wentylatory od obudowy maja chodzi dopiero powyzej 40 stopni, kwestia czy da rade to tak ustawic

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Tylko profile. W razie "W" .. ale zrobisz jak uważasz.

 

W internetach masz pełno, masę testów - uwierz mi.

Wolisz przepłacić kilkaset zł na grafice, ale nie chcesz dołożyć do porządnego szkieletu komputera? ;/

Poddaję się. Uparłeś się jak wół. Kończę z tym tematem. Zrobisz jak uważasz. Forum ma dużo działów i dużo użytkowników, którzy doradzą ci co zrobić w razie przegrzewania się komputera.

 

Nowaj, Sid! Ratujcie mnie! Ktokolwiek! Mst...

Link to post
Share on other sites

Czemu sie poddajesz? normalnie z Toba piszę bys mi podal argumenty czemu mam doplaca 400zl zamiast za 150zl kupic rownie o wiele poziomow wyzej obudowe niz moja.
mowa o tej RG4t - ona tez taka slaba jak moja? ;)

Do 350zl polecono mi tą:
https://proline.pl/obudowa-fractal-design-meshify-c-dark-tg-fd-ca-mesh-c-bko-tg-czarna-z-oknem-hartowane-szklo-p1123306

Ale tylko 2 wentylatory w zestawie, choc bardziej mi sie podoba bo tamta z przodu wyglada jak zwykłe czarne pudło.
Wole jakies wygladowo ladne obudowy :)


Zgodnie z testami ta obudowa wychiodzi najlepiej: SilentiumPC Aquarius X70W
najcichsza kultura pracy:
http://itpc.net.pl/recenzje/aktualizacja-silentiumpc-aquarius-x70t-pure-black/4/


i tylko 229zl

Chyba zawmawiam, 229 moge dac, no i mam cichą obudowe, temperatury tez mysle ze beda niskie.

Niech ktos potwierdzi to zamowie i koniec watku

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Jest to buda z raczej przeciętnej półki, ale przyzwoita. Przy twoim podejściu do tematu obudowy będziesz zadowolony. 

Rozumiem, a w porównaniu do:

https://proline.pl/obudowa-fractal-design-meshify-c-dark-tg-fd-ca-mesh-c-bko-tg-czarna-z-oknem-hartowane-szklo-p1123306

 

Zyskam jakoś znacznie lepsze temperatury lub troche lepszą kulturę pracy? Bo jak nie to wole zostawic kase w kieszeni

Link to post
Share on other sites

Aqarius powinien w teorii cichszy, a meshfy bardziej przewiewny. Dużo zależy od ilości, jakości i umiejscowienia wentyli oraz zagospodarowania wnętrza budy.

mam już skalpa więc nie potrzebuje większej przewiewności.

Także wybieram Aquariusa i za oszczędzoną kase chętnie kupie jakieś dobre chłodzenie do mojego 8600k po skalpie.

Ten zalman juz troche stary jest + przeszkadza mi by wentylator umocować z przodu od strony kości ram.

Są jakies dobre chlodzenia z radiatorem lub cos cichego do 300zl max?

Panowie, tak z ciekawosci:

Od paru dni podkręciłem proca(na razie bez skalpa) do 8600k, siedzac w przegladarce tylko gdy mam pare zakladek to zauwazylem ze jeden rdzeń się przegrzewa do 60 stopni i wtedy sie wentylatory włączają. Napięcie na procu to 1.31v.

To normalne?

Wkurza mnie ten dźwięk ciągle włączającego się wentylatora, mam nadzieje ze obudowa jak i skalp rozwiążę sprawę.

https://imgur.com/a/cJEyKAM

Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał normalną obudowę, to tak by nie było hehe

 

pobaw się ustawieniami cpu fan w biosie.

 

 

 

 

Albo kup sobie pasywne chłodzenie na cpu. Nie będziesz musiał podkręcać (czego pewnie nie umiesz za bardzo a przynajmniej nie rozumiesz na czym to polega i z czym się je). 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Jest jedno proste rozwiązanie by spadły temperatury i wentylator przy małym obciążeniu nie startował. 

 

Wystarczy przestać patrzeć ślepo na cyferki i sprawdzać wyniki w benchmarkach, zejść z taktowaniem na stockowe i ustawić najniższe stabilne napięcie. Jeżeli dobrze czytam obecna karta to 1050ti, ten procek nawet na stocku to dla niej o wiele za mocny więc nie widzę sensu podnosić napięć i kręcić procka, a później się dziwić, że temperatury przekraczają 60*C. 60*C dla CL to niewiele. 

 

A jak naprawdę z jakiegoś mniej logicznego powodu musisz mieć podkręcony procek, to po pierwsze możesz zmienić krzywą wentylatorów, a po drugie kupić normalną, porządną, stosowną do tego zestawu obudowę, a nie trzymać go w otwartej skrzynce na listy i dziwić się, że temperatury wysokie i słychać wentylatory. Nic dziwnego, że słychać skoro buda jest otwarta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, przecież w tytule tematu wspomniałem że potrzebuje nowej grafiki do komputera, ale oczywiste jest to że nie mam jak jej pierw kupić ponieważ aktualna obudowa mieści max długość kart do 25cm.
Stąd zaczynam leciec od obudowy, potem do chłodzenia a na końcu grafika, to chyba normalna kolejność?
Mogę 10-ego czerwca po wypłacie już kupić kartę graficzną stąd pytanie do Was czy 1070ti będzie na lata dla 144hz (144fps minimum w grach) czy moze 1080? Gram w wiekszosci na medium low, czasem na wysokich w zależności od gry.

Te OC CPu jest tylko pod nowsze gry które zżerają procka, h1z1, i wszelkie nowe gry battle royale ktore beda wymagaly dobrego procka jak i grafy ;)

Chłodzenie to dodatkowy temat swoja droga :)

No i jak macie cos do powiedzenia to chetnie poslucham, polecano mi fractala z uwagi ze dolny 1 wentylator "wieje" w tunel do zasilacza, co faktycznie jest slaba opcja.
Co wiec powiecie na taką obudowe gdzie wsadze 2 z przodu 2x140mm?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

monster komp z 6 wątkowym cepem?  :rotfl:

kto ci to polecił, już w starych ps4 i xone masz 8 rdzeniowe/wątkowe cepy a i tak zdychają, za rok/dwa wyjdzie ps5 (pewnie 12 albo 16 wątków) a ty będziesz sie męczył na tych 6 :) i ten tekst że gry więcej jak 4-6 wątków nie potrzebują? :D stary crysis 3 juz z nich korzystał, o bf1, wd2, AC:O czy nadchodzącym bfV nie wspomnę, który będzie miał dodatkowy system zniszczeń

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

monster komp z 6 wątkowym cepem?  :rotfl:

kto ci to polecił, już w starych ps4 i xone masz 8 rdzeniowe/wątkowe cepy a i tak zdychają, za rok/dwa wyjdzie ps5 (pewnie 12 albo 16 wątków) a ty będziesz sie męczył na tych 6 :) i ten tekst że gry więcej jak 4-6 wątków nie potrzebują? :D stary crysis 3 juz z nich korzystał, o bf1, wd2, AC:O czy nadchodzącym bfV nie wspomnę, który będzie miał dodatkowy system zniszczeń

jak masz tak pisac to juz nie pisz, i jeszcze wyslalem go na skalpa, daj spokój, to top2 proc, nadrobię grafiką ;) 

podkręce tego 8600k do 5,2ghz to wtedy pogadamy :P

i wystarczy 6 watkow jak w tle nic innego nie masz wlaczonego

 

Zreszta to nie ten temat, mam i tak w grach mnostwo fps dzieki temu procu, tylko grafika ogranicza.

Chcesz mi powiedzizec ze w bf5 nie bede mial 144 fps z 1070ti? Bo bede mial 6 wątków zamiast 12? 

Na pewno bede mial.

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...