Skocz do zawartości

RG4T i wentylator 140mm na topie


Recommended Posts

Niedawno złożyłem komputer. Wszystko jest elegancko poza jednym wentylatorem (140mm dokupiony)

Po włączeniu komputera (na obudowie wentylatory ustawione na LOW) ruszają wentylatory wszystkie z wyjątkiem dodatkowego 140mm na topie obudowy - ten tylko jakby na moment zadrży. Dopiero jak dam suwak od szybkości wentylatorów na HIGH lub rusza wentylator na topie (tak samo jak lekko go popchnę spinaczem). Co ciekawe jak wtedy zmniejszę szybkość wentylatorów i dam znów na LOW, wentylator już się kręci normalnie.. 


Za mało mocy, żeby mógł wystartować?
Co zrobić? Jakieś pomysły?

Edytowane przez siwyssss
Link to post
Share on other sites

Podajesz zbyt niskie napięcie startowe dla tego wentylatora, dlatego nie startuje z Low. Po podciągnięciu na High podnosisz napięcie. Widocznie wentylator ma napięcie startowe na pograniczu, czyli delikatnie powyżej jakie daje pozycja Low, dlatego zwykłe popchnięcie go rozkręca.

Gdzie zamontowałeś ten wentylator i jaki to model? Pytam bo czasami kiepskie wentylatory mają problemy z rozruchem w poziomie.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem z jednym wentylem od Scythe - nie startował na 5V.

Sugeruję, byś podpiął go do płyty głównej jako chasis fan i sterował nim z BIOS, ustawiając na minimalne obroty.

Włączając komputer, wentylatory sterowane z płyty i tak na start dostają 12V, także każdy wystartuje, a potem będzie sobie ładnie pracował na 5V.

Link to post
Share on other sites

SilentiumPC Zephyr 140mm 

Zamontowany na topie obudowy przy radiatorze od procesora (jako drugi wyciągający powietrze)

Dzisiaj spróbuję rady z podłączeniem do płyty głównej i dam znać czy pomogło.

Rzeczywiście może też tak być, że w poziomie ma problem z ruszeniem...

Nie chcę go dawać na front, bo chcę żeby więcej powietrza było wyciągane z okolic procesora

Link to post
Share on other sites

Dobra lokalizacja. Co do samego wentylatora, raczej nie wytrzyma próby czasu pracy w poziomie. Już lepiej dopłacić i kupić na top Be Quiet Pure Wings 140, jego łożysko wytrzyma pracę w poziomie.Powinien ruszyć problemu już od 4V.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...