Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wystarczy, że masz Dropboxa, Onedrive, antywirus w tle i dysk jest masakrowany do tego aktualizacje. Sprawdziłbym też na twoim miejscu przewód SATA, bo dysk zgłasza ostrzeżenie przy ostatnim parametrze.

Link to post
Share on other sites

A to moze być przyczyną np. lagi w Rusta,GTA V  i innych grach bo tak jakby mi się cały czas mapa wczytuje ?

Moje podzespoły:

Karte graficzna:   Gigabyte GeForce GTX 750Ti 4GB GDDR5 (128 bit)

Procesor:  Intel Core i5-3330 @ 3.00GHz

Płyta głowna:  Asus P8H61-M USB 3.0 Ivy Bridge

Pamięć ram : RAM ADATA XPG 8GB/1866 Mhz

Dysk 1TB HDD Seagate ( obecny , ale wlasnie chce go wymienić)

Obudowa Tracer Cruze

 Zasilacz BanditPower 500 Watt

Wentylator LED 12cm B

Link to post
Share on other sites

Spokojnie taki stan obciążenia nie oznacz jeszcze uszkodzenia dysku. Niektóre źle działające procesy systemowe lub szkodliwe oprogramowanie mogą powodować taki stan 100% obciążenia. Wadliwe aktualizacje systemu Windows 10 również. Jeśli dysk nie ma bad sectorów, to sprawdź okablowanie. Wymień profilaktycznie taśmę sata na taką z zapięciami i zmień złącze zasilające dysk. Zasilacz w takiej sytuacji też jest podejrzany i warto go podmienić na bardziej sprawdzoną i markową konstrukcję.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Doczytywanie tekstur może być przez małą przepustowość pamięci graficznej oraz wolny odczyt z hdd.

nie mam informacji nt. jak sprawują się dzisiaj 750 ti 4gb, więc nie potwierdzę czego to wina.

 

Zasilacz... nie skomentuję. Spuszczę na niego zasłonę milczenia.

 

SSD: ktoś polecił mx500, jeśli cenowo pasuje, to bierz.

Ten sam "ktoś" powiedział żeby kupić 16gb ramu. Na to, Izeanie, spuśćmy zasłonę milczenia.

Lepiej ubić nieużywane w tle procesy, które biorą dużo zasobów (także cpu) niż płacić Chore pieniądze za które można by kupić kartę graficzną do tego zestawu... i zasilacz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Doczytywanie tekstur może być przez małą przepustowość pamięci graficznej oraz wolny odczyt z hdd.

nie mam informacji nt. jak sprawują się dzisiaj 750 ti 4gb, więc nie potwierdzę czego to wina.

 

Zasilacz... nie skomentuję. Spuszczę na niego zasłonę milczenia.

 

SSD: ktoś polecił mx500, jeśli cenowo pasuje, to bierz.

Ten sam "ktoś" powiedział żeby kupić 16gb ramu. Na to, Izeanie, spuśćmy zasłonę milczenia.

Lepiej ubić nieużywane w tle procesy, które biorą dużo zasobów (także cpu) niż płacić Chore pieniądze za które można by kupić kartę graficzną do tego zestawu... i zasilacz.

Napisałem - kup, jesli możesz w przyszłości do 16 GB. Rada całkiem ok bo nowe gry ( raczej kiepskie porty z konsoli) łykają spokojnie powyżej 6 GB RAM. Taki The Division, BF 1  czy ROTR biorą mi ponad 8GB. Doczytywanie przy 8 GB RAM grając na wysokich detalach może być odczuwalne. Zgadzam się jednak, że teraz ceny RAM są nieakceptowalne niestety.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...