Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze telewizora z dobrym HDR. 55" czy 49"


Recommended Posts

Witam.

Poszukuję TV z HDR do oglądania filmów, grania na konsoli oraz dla dzieci do bajek. TV będzie w małym pomieszczeniu, więc może być ciężko z większym niż 50". Obecnie waham się pomiędzy TV Sony XE90 49", Samsung KS 7000 49", Samsung MU 7002 49" a samsung MU 8002 49", Samsung NU 8002 49". Myślałem też nad Sony XE93 albo Sony XF90.
Pytanie czy brać któryś z wymienionych 49" czy może dopłacić do takiego XE93, XF90 czy może coś innego? Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości HDR, Oled odpada z powodu dzieci, obawiam się, że przy nich dość szybko się wypali. Z telewizora korzystałbym do oglądania filmów, programów typu Discovery czy Comedy Central i do grania na PS4 Pro a także dla dzieci do oglądania bajek.

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem, z uwagi na bardzo dużą jasność i możliwość stałego jej utrzymania, a więc wyraźnie odczuwalne efekty HDR będą Sony XE93 lub XF90.

Nieco gorzej wygląda sprawa z Samsungami, bo jasność maksymalną mają też dużą, ale niestety Samsung stosuje brzydkie sztuczki.

KS7000 i MU8002 nie jest w stanie świecić długo z maksymalną jasnością. MU7002 przyciemnia matrycę, żeby było wrażenie większej jasności niż w rzeczywistości.

Jedynie NU8002 zachowuje się jak należy.

Tylko po co Ci dobry HDR, skoro z wymienionych źródeł tylko PS4 generuje sygnał HDR?

Link to post
Share on other sites

Od początku jestem zainteresowany też serią XE90 ale 49". Czy różnica między 49" a 55" jest duża? Słyszałem, że w Samsungach 49" montują matrycę z odświeżaniem 60Hz a w 55" już 120Hz. Telewizor miałbym w małym pomieszczeniu więc bardziej się skupiałem na 49". 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...