Skocz do zawartości

fujifilm finepix s2500hd potrzebna porada SZYBKO


Recommended Posts

Ostatnio w lombardzie zobaczyłem aparat finepix s2500hd za jedyne 190zł w dobrym stanie, zadbany z dekielkiem. poszukałem na internecie sampli i recenzji, znalazłem opinie z przed 9 lat, głównie dobre, nie licząc tego że ludzie przyczepiali się do takich pierdół jak kolor. sampli znalazłem mało i chyba były jakoś skompresowane więc nie pomogły za bardzo. ale z tego co się dowiedziałem to tak:
-szumy przy słabym świetle
-mało ustawień w trybie manualnym
-aberracja
-zgaduje ze ma z 10 lat
-filmy nie są świetnej jakości
-brak raw

+cena jest bardzo niska (na allegro używany 300zł)
+wygodny i lekki
+macro jest podobno świetne
+stosunek cena-jakość dobry
+dobry dla początkujących
+wizjer!
+opcja panoramy
+/- stary ale dzięki temu dobra jakość wykonania (w porównaniu do nowszych tańszych aparatów)
+cena spadła bardzo mocno

i mam dylemat czy kupować czy może jest jakaś lepsza opcja, nie mam wysokich wymagań:
-zdjęcia muszą być lepsze niż robione smartphonem za 600zł 
-tryb manual z prawdziwego zdarzenia
-cena musi być jak najniższa. nie mam pieniędzy zbytnio więc najlepiej nic ponad 250zł
-NIE wymagam najlepszej jakości zdjęć i nowoczesnych technologii za tą cenę. wystarczy mi coś czym będę mógł amatorsko porobić zdjęcia i potrenować ale żeby jednak nadawały się one do czegokolwiek

chciałbym zacząć z fotografią i pytanie brzmi czy to dobry aparat żeby poćwiczyć? jest jeszcze jakoś użyteczny i da się nim zrobić ładne zdjęcie? i najważniejsze, czy opłaca się go kupować czy może są jakieś lepsze opcje (jestem totalnie zielony w temacie) 
z góry dziękuje :3
https://www.optyczne.pl/1115-Fujifilm_FinePix_S2500HD-specyfikacja_aparatu.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...