Skocz do zawartości

Smartfon muzyczny do 2000


Recommended Posts

  • mój budżet : 2000 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : internet, sklep z telefonami, hipermarket  :D 
  • nówka czy używka : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : od 5,5"
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia muzyka, filmiki ( np You tube ), czasem sport w tv
  • moje najważniejsze wymagania : Szukam smartfona muzyczno-filmowego. Aparat nie jest moim priorytetem. Wyjście słuchawkowe obowiązkowe.

 

Witajcie, szukam smartfona który na co dzień będzie mi służył do komunikacji, a podczas moich częstych wyjazdów będzie moim "centrum" multimedialnym. Dotychczas zainteresowały mnie LG 6G, Motorola G6 plus, i Asus ZenFone 5. Proszę o opinię który z nich jest warty uwagi.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiem - mam zwykłą Motorolę G4 sprzed 2 lat za mniej, niż 1000 zł i gra całkiem przyzwoicie. Nie wiem, czy jest sens wydawać aż 2000 zł za telefon do słuchania muzyki. Moim zdaniem, ważniejsze będą dobre słuchawki oraz głośnik.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiem - mam zwykłą Motorolę G4 sprzed 2 lat za mniej, niż 1000 zł i gra całkiem przyzwoicie. Nie wiem, czy jest sens wydawać aż 2000 zł za telefon do słuchania muzyki. Moim zdaniem, ważniejsze będą dobre słuchawki oraz głośnik.

Kolega nie do końca mnie zrozumiał, nie będę przecież traktował telefonu jak typowej mp3. Większość użytkowników zwraca uwagę na aparat i ilość megapikseli ;) natomiast dla mnie ważniejsze są cechy audio. Jeśli aparat będzie dobry, to ok, ale nie to dla mnie jest najważniejsze. Oczywiście chcę żeby telefon nie zacinał podczas przeglądaniu neta, i żeby nie zmuliło go przy otwarciu kilku aplikacji.

 

 

O to mi chodzi, a jakie kolega ma słuchawki ?

 

Sony MDRXB 950 jako stacjonarne, i soundmagic e10 jako "terenowe" :)

Link to post
Share on other sites
Sony MDRXB 950 jako stacjonarne, i soundmagic e10 jako "terenowe" :)

Gdybyś posiadał ciut lepsze słuchawki to bym polecił LG V30, ze względu na bardzo dobry przetwornik c/a i wzmacniacz. Na słuchawkach w miarę dobrze już gra Galaxy S8 oraz One Plus 5T.

Praktycznie wszystkie telefony grają tak samo zarówno na słuchawkach jak i bez

Skoro one tak samo grają ,to jaki dźwięk prezentują ? Kolega przesłuchał tyle smartfonów ,to może opisze, bo jestem ciekaw tej teorii.

 
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko twierdzę, że powyżej pewnego poziomu ceny smartfonów, lepiej dopłacić do sprzętu odtwarzającego. Zresztą, YT to nie jest najlepsze źródło dźwięku. Na miejscu @Autora, zainwestowałbym w abonament jakiegoś streamingu, aby mieć chociaż pliki skompresowane do bitrate 320 kbps. Bez wysokiej jakości software nie ma sensu inwestować w wysokiej klasy hardware, bo i tak nie usłyszy się poprawy.

Link to post
Share on other sites
Do słuchania na głośniku zewnętrznym sprawdzi się każdy.

(Chyba że masz na myśli kolumny hifi za 2000+ zł to wtedy źródło nabiera znaczenia)

 

Do słuchania muzyki na słuchawkach,

warto kupić coś z zbudowanym wzmakiem słuchawkowym. Różnica jest kolosalna.

Niewiele tego jest na rynku:

- LG V30: niewiele ponad budżet, chyba najlepsza pozycja. Jest obecnie w sklepach, więc możesz iść posłuchać :)

- LG V20

- HTC 10 - Sam posiadam, gra genialnie. Dźwięk HTC jakoś zawsze przypadał mi do gustu, kiedyś miałem HTC sygnowany BeatsAudio i też mi się na nim bardzo przyjemnie słuchało, choś tyle mocy nie miał co HTC 10 - on lepiej napędza duże słuchawki niż komputer stacjonarny czy nawet mój iMac).

- HTC U11 (nie ma jacka, ale ponoć ma DAC + kabelek typeC -> Jack)

- ZTE Axon

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...