Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza


Recommended Posts

Cześć,

Ostatnio kupiłem nowy komputer jak w sygnaturze ale mam problem. Zasilacz wyłącza mi monitor podczas grania. Zasilacz był wymieniany na nowy ale problem jest nadal więc zastanawiam się czy nie zdecyduję się na wymianę zasilacza na nowy. Jaki zasilacz o podobnych parametrach nada się do mojego komputera? Mogę dopłacić ewentualnie jeżeli będzie tego warty. Zamierzam po wakacjach zmienić kartę na gtx 1080.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najmocniej przepraszam, jeżeli czegoś oczywistego nie rozumiem.

Wyjaśnij proszę, na czym polega według Ciebie "wyłączanie monitora przez zasilacz".

Że np dostaje nóżek i rączek, wyłazi z komputera, i chcąc być zabawnym, wyłącza monitor pstryczkiem?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Ostatnio kupiłem nowy komputer jak w sygnaturze ale mam problem. Zasilacz wyłącza mi monitor podczas grania. Zasilacz był wymieniany na nowy ale problem jest nadal więc zastanawiam się czy nie zdecyduję się na wymianę zasilacza na nowy. Jaki zasilacz o podobnych parametrach nada się do mojego komputera? Mogę dopłacić ewentualnie jeżeli będzie tego warty. Zamierzam po wakacjach zmienić kartę na gtx 1080.

 

Pozdrawiam

Skąd pomysł ,że to zasilacz wyłącza monitor?

Może uszkodzona karta graficzna wyłącza obraz(monitor).

Byłoby dobrze podłączyć komputer pod inny monitor albo kartę włożyć do innego komputera.

Powodów może być kilka...płyta główna też może być przyczyną.

Link to post
Share on other sites

@smoke dzięki za odpowiedzi. Zobaczę co i jak z tym zasilaczami. Temat który podałeś to właśnie opisany przez mnie problem, który wydaje się rozwiązany poza tym, że zasilacz nadaje się do wymiany.

 

Najmocniej przepraszam, jeżeli czegoś oczywistego nie rozumiem.

Wyjaśnij proszę, na czym polega według Ciebie "wyłączanie monitora przez zasilacz".

Że np dostaje nóżek i rączek, wyłazi z komputera, i chcąc być zabawnym, wyłącza monitor pstryczkiem?

Podczas grania monitor się wyłącza ale komputer działa dalej. Problem jest po stronie zasilacza. Testowałem więc wiem co piszę.

Śmieszy nie jesteś, przykro mi...

 

Jestem pewny że na 100% jest to zasilacz ponieważ do komputera montowałem też CM550M i jeszcze jakiegoś Corsaira 550W od znajomego i nie było na tych zasilaczach takich problemów poza tym w internecie jest mnóstwo tematów odnośnie problemów Seasonica i gtx970.

Z inną kartą pewnie problemu nie będzie ale nie chcę czekać 3 miesięcy na nową kartę więc chcę teraz wymienić ten zasilacz na coś innego z czym problemów nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Może pod dużym obciążeniem zasilacz nie wyrabia gtx970 jest dość prądożerna karta. Może warto pomyśleć o odrobinkę mocniejszym zasilaczu 600-650. Odkrecił bym grafe i proca do normalnych wartości i zobaczył bym czy problem występuje

Edytowane przez Hobgoblin
Link to post
Share on other sites

@Hobgoblin nie podkręcałem ani karty ani procesora. Monitor wyłącza mi za każdym razem jak tylko odpalam gry.

 

@smoke wyczytałem, że dużo osób ma problemy w takiej konfiguracji czyli gtx 970 i Seasonic FOCUS 550 :(

Nie wiem czy sklep wymieni mi zasilacz na inny, jeżeli nie to będę musiał poczekać na nowa kartę i do tego czasu jakoś dam radę na starym zasilaczu.

Myślę, że jeżeli dopłacę do tego RX550X to może się zgodzą na wymianę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...