Skocz do zawartości

8 miesięcy bólu, rozpaczy i bezsilności...


Recommended Posts

Witam,
Otwierałem pare miesiecy juz podobny temat.. Walcze już od 8+ miesiecy z resetami komputera... Jestem bezsilny i tak juz w tym temacie wyczerpany ze darujcie mi..
w skrócie, oddawałem go do serwisu, wymienili mi zasilacz powymieniali mi pasty i co nie tylko. 300+ zł czuje ze w błoto wyrzucone bo zabierając kompa z serwisu nadal robi resy. Problem jest na pewno z karta graficzną, ale nawet po odpieciu jej robi komp resy, wiec.. 
Czy ja naprawde wyrzucilem 3k w bloto? nic nie da sie zrobic? w dzienniku zdarzeń pisze kernel power 41 (63). Dopowiem tylko że jutro sie dowiem ostatecznie, czy jestem skazany juz do konca na smutek i żal gdyż zamówiłem elektryków, poskarżyłem sie na komputer jak i zauważalny od paru miesiecy problem z migającym swiatłem. Dzialo sie to juz chyba od kad mam komputer, lecz to sporadycznie raz na jakis czas sie zdarzało.
a i dodam jeszcze ze resetuje sie tylko i wylacznie gdy ustawiam najwyzsza wydajnosc w opcjach zasilania, zdarza sie jeden res na dzien i zdarzają sie z 3. A jesli ustawiam swoj plan zasilania (tip z youtube) minimalny stan procesora 1% - a maksymalny stan procesora 65% to komp miesiac czasu bez reseta...

serwis twierdzi ze u nich resetow nie robił ani razu przy testach, ze pare dni stal bez kornel powera, choc dziennik zdarzen powiedział co innego http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/tongue.gif 

Procesor: Intel Core i5-7400 3.0GHz
Płyta Główna: MSI intel H110 PRO
Pamięć: GOODRAM DDR4 8GB
Dysk Twardy: Seagate 1TB 64MB cache SATA600 
Karta graficzna: GeForce GTX1060 6GB DDR5 192bit
Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s
Karta dźwiękowa: 5.1
Zasilacz: Chieftec 500W 
Obudowa: Tacens Gaming

 

przeczytałem właśnie, gość miał podobny problem i u niego rozwiązaniem było kupno kompatybilnego ramu, gdyż wczesniejszy "gryzł" sie z plyta glowną. Aktualnie mam jedną kość GOODRAM DDR4 8GB, myslicie że to może być przyczyną ?

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

"testowali"- nie mam zaufania do serwisów. Przy obciążeniu podzespołów  masz podgląd na temperatury i napięcia i być może tu zobaczysz co u ciebie szwankuje

 

poza tym płyta ma dość słabą sekcję zasilania

Edytowane przez vacum
Link to post
Share on other sites

Rozumiem twój ból,ale zupełnie nie rozumiem postępowania. W jakim serwisie to robiłeś ? Dostałeś jakiś kwit za ich pracę ? Dlaczego nie poszedłeś do nich i nie pokazałeś,że cię oszukują z tym brakiem "kermel...",bo system ma to zapisane. Zażądaj zwrotu pieniędzy bo nie zrobili nic ,co by pomogło i dodatkowo cię oszukali (wydrukuj błędy krytyczne z okresu kiedy był u nich). Wydrukuj koniecznie,bo mogą to skasować,a tak masz dowód. Nie będę ci teraz nic radził,bo ważna jest ta wizyta "elektryków" i to miganie światła w domu.

Link to post
Share on other sites

Z góry dziekuję wszystkim za wsparcie i chęć pomocy.

Co do serwisu, to zwykły serwis komputerowy, nie ten od których kupowałem komputer. Więc nie widzę tutaj jakby sensu, dlaczego mieli by cos ukrywać. Typek pare razy dziennie dzwonił do mnie i dyskutowaliśmy co może być przyczyną i gosc dosc otwarcie starał sie pomóc, a przyznam ze pare dni mu zajeła praca z tym kompem. Ten błąd był tylko raz kiedy komp był u nich "Ten błąd pojawia się czasami podczas OC CPU, gdy ustawimy za niskie napięcie i jest niestabilny" - tak przeczytałem na innym forum. Panowie jutro po wizycie elektryków napisze wam więcej szczegółów i jeśli bedzie trzeba to zrobie test plyty glownej jakims programem typu occt jak kolega wyżej napisał. 


Z góry dziekuję wszystkim za wsparcie i chęć pomocy.

Co do serwisu, to zwykły serwis komputerowy, nie ten od których kupowałem komputer. Więc nie widzę tutaj jakby sensu, dlaczego mieli by cos ukrywać. Typek pare razy dziennie dzwonił do mnie i dyskutowaliśmy co może być przyczyną i gosc dosc otwarcie starał sie pomóc, a przyznam ze pare dni mu zajeła praca z tym kompem. Ten błąd był tylko raz kiedy komp był u nich "Ten błąd pojawia się czasami podczas OC CPU, gdy ustawimy za niskie napięcie i jest niestabilny" - tak przeczytałem na innym forum. Panowie jutro po wizycie elektryków napisze wam więcej szczegółów i jeśli bedzie trzeba to zrobie test plyty glownej jakims programem typu occt jak kolega wyżej napisał. 

dodam że za 3 dni testów wziął 20 zł także ten ;d

 

przeczytałem że do bezproblemowej obsługi Kaby Lake była wymagana aktualizacja BIOSU. Może tu tkwi problem? dziwne tylko że serwis mi tego nie zaproponował no ale cóż. Jutro bedzie zabawa, nigdy nie aktualizaowałem biosu i troche pękam :D

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

A po co obciążać "nienaturalnie" sprzęt ? Włączasz HWiNFO i użytkujesz normalnie,czyli najbardziej wymagające będą pewnie gry. Potem masz tam zapisane mnóstwo informacji. Aktualizowałeś bios(uefi) i inne sterowniki do płyty głównej pod działający system ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A po co obciążać "nienaturalnie" sprzęt ? Włączasz HWiNFO i użytkujesz normalnie,czyli najbardziej wymagające będą pewnie gry. Potem masz tam zapisane mnóstwo informacji. Aktualizowałeś bios(uefi) i inne sterowniki do płyty głównej pod działający system ?

No właśnie jutro po wizycie elektryków wezmę się za aktualizacje biosu, czego tak naprawde nigdy jeszcze nie robiłem... słyszałem że pare ludzi miało podobny problem i po aktualizacji przeszło. Rozumiem że sciągnąć mam stąd najnowszy bios? 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VD#down-bios

 

aktualnie mam : American Megatrends Inc. 2.C0, 20.04.2017 wiec chyba troche starą 

 

a i jeszcze jedno pytanko, od dluzszego czasu gdy wyłączam komputer, głośniki które są włączone po prostu buczą, muszę je pózniej ręcznie wyłączać by przestały. Gdy komputer sie włącza automatycznie buczenie przechodzi. Wina głośników czy dusić elektryka by sprawdził?

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

pierwsze co...zmien gniazdko...skoro masz problemy w domu z prądem to moze warto kompa zabrac do ciotki/wujka/siostry/babci/dziadka i w innym mieszkaniu potestowac?

 

Głupie to...ale juz raz mialem taka sytuacje u siebie, ze komp zawieszał mi sie na starcie podczas inicjalizacji biosu i za cholere nie moglem dojsc czemu tak jest - nagle zaczał (wczesniej było ok). Koniec końców po 2 dniach walki zmieniłem gniazdko i ruszył...dziala do tej pory. Linia za bardzo obciazona była najwidoczniej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ram w 1 czy 2 kościach - płyty MSI lubią być włożone dopiero w 2-3 slot od procka.

Aktualizacja BIOS może zadziałać tylko i wyłącznie pod kątem poprawnej obsługi 1060, a nie procka; w przeciwnym wypadku komputer w ogóle by się nie uruchomił.

 

Ja mimo wszystko skłaniałbym się ku temu Chieftec - firma kiedy świetna, jakiś czas temu zeszła na psy (nie podałeś jaki miałeś zasilacz przed wymianą w serwisie) - tutaj tropem jest ustawienie wysokiej wydajności w planie zasilania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ram w 1 czy 2 kościach - płyty MSI lubią być włożone dopiero w 2-3 slot od procka.

Aktualizacja BIOS może zadziałać tylko i wyłącznie pod kątem poprawnej obsługi 1060, a nie procka; w przeciwnym wypadku komputer w ogóle by się nie uruchomił.

 

Ja mimo wszystko skłaniałbym się ku temu Chieftec - firma kiedy świetna, jakiś czas temu zeszła na psy (nie podałeś jaki miałeś zasilacz przed wymianą w serwisie) - tutaj tropem jest ustawienie wysokiej wydajności w planie zasilania.

zapomniałem dodać że wymieniłem ten zasilacz na Radix 600W 80 plus silver. Był elektryk, sprawdził napiecie w gniazdkach i na zewnatrz w skrzynce i niby wszystko ok. Zrobiłem update biosa bo miałem bardzo starego, no cóż, czekam na resa  :cry: 

Ram w jednej kosci.

co masz na myśli z tym tropem ? :P fakt jest taki ze robi resy na wysokiej wydajnosci tylko i wylacznie. Mam chociaz nadzieje ze ten update pomoze biosa. Jesli nie to jeszcze dzis zrobie test tej plyty glownej.

Edytowane przez siwykuba
Link to post
Share on other sites

 

 

Aktualizacja BIOS może zadziałać tylko i wyłącznie pod kątem poprawnej obsługi 1060, a nie procka; w przeciwnym wypadku komputer w ogóle by się nie uruchomił.

???

Aktualizacje po 24 kwietnia wprowadzają miedzy innymi:

- Improved memory compatibility problem.

- Updated Micro Code.

- Fix system sometimes fail to power on

- Improve memory compatibility.

 

Gdzie tu masz poprawę obsługi kart graficznych? O mikrokodzie do obsługi procesora słyszał?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mialem podobne problemy sprawdz sobie zasilanie dokladnie lini 5v moze byc tak ze zasilacz ale jak ci wymieniali to moze inny z nim problem czy odpowiednia moc do zestawu ew sekcja zasilania w mobo najpierw sprawdz czy ci napiecie z szyny 5v nie spada ponizej 3,5v

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

narazie bez resa, fakt tylko ze komp wczoraj chodzil tylko 6h. Zobaczymy dzis http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 


narazie bez resa, fakt tylko ze komp wczoraj chodzil tylko 6h. Zobaczymy dzis http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 

wydaje mi sie ze update biosa pomógł.. ostatni restart kompa mialem 21.06.18(a tak to codziennie).  Tyle czasu walki, wyobrażasz to sobie? mam nadzieje że nie będe musiał powracać z tym problemem http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...