Skocz do zawartości

komputer do biura do 4500 zł


Recommended Posts

Cześć.
Potrzebuje kupić komputer do pracy biurowej. Praca na kilku oknach excela w tym samym czasie i kilku zakładkach firefoxa. 
 

  • Zastosowanie komputera: biuro
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4300 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? sierpień 2018
  • Których części potrzebujesz?: buda + monitor
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: - 
  • Specjalne wymagania: 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/3a5803f5/
  • Inne: brak
Link to post
Share on other sites

Zasilacz XFX 450W Pro albo Pure Power 400W. 

SSD od ADATA SP 920. Pamięci znajdź tańsze, 2666 MHz w cenie bliższej 700 zł. 

 

lepiej?

 

http://www.morele.net/inventory/info/66902176/

 

Pamięć sp920 znalazłem tylko 128gb więc dałem inne 256 które ma dużo ocen :D myśleć o tych kostkach m.2 czy jakoś tak czy to nie opłacalne w komputerze do biura? 

Link to post
Share on other sites

Nigdy w pracy biurowej nie wykorzystasz tego zestawu. Rozumiem że pieniądze na komputer są, to w takim razie nie ma znaczenia czy będzie w ogóle jego moc wykorzystywana, czy będzie może niepotrzebnie przepłacony. Bo według mnie do i3-8100 możesz zejść bez zastanowienia, a Intel G5400 też sobie w 100% poradzi z takim zastosowaniem.

 

No i czy w ogóle byłbyś w stanie wykorzystać ponad 8gb RAM? Musiałbyś się niesamowicie postarać. Odpaliłem ponad 100 plików Excela jednocześnie o różnej wielkości ale max do 100 wierszy. Do tego kilkanaście kart w Firefox ie.. Excel zajmuje 100mb a Firefox 600mb pamięci, także nie wiem gdzie tu szansa na wykorzystanie 16gb.

Edytowane przez Ravvv1306
Link to post
Share on other sites

Nigdy w pracy biurowej nie wykorzystasz tego zestawu. Rozumiem że pieniądze na komputer są, to w takim razie nie ma znaczenia czy będzie w ogóle jego moc wykorzystywana, czy będzie może niepotrzebnie przepłacony. Bo według mnie do i3-8100 możesz zejść bez zastanowienia, a Intel G5400 też sobie w 100% poradzi z takim zastosowaniem.

 

No i czy w ogóle byłbyś w stanie wykorzystać ponad 8gb RAM? Musiałbyś się niesamowicie postarać.

Teraz mam Dell Vostro 270 (i5-3470 i 8 gb ram) i momentami kiedy pracuję na kilku arkuszach które mają wbudowane makra, automatyczne operacje generatory i sprawdzania to komputer mi się zawiesza. Dlatego chcę mieć więcej pamięci. 

Mam pieniądze na zakup 2 komputerów z projektu i muszę kupić taki sprzęt który będzie chodził bezproblemowo przez najbliższe 10 lat. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz żeby jak najdłużej Ci chodził bez potrzeby ingerencji w bebechy, warto tutaj dorzucić do zasilacza Seasonic FOCUS Gold 450. Jeśli to ma być ciche to SilentiumPC Fera 3.

Możesz też dać mniej awaryjną płytę z chłodzoną sekcją zasilania w postaci MSI B360M BAZOOKA

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...