Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak dotąd miałem xperie z1 compact, który działał mi przez 3,5 roku. Dzisiaj niestety całkowicie zmarł i szukam nowego telefonu.

 

 

Najważniejsze cechy jakich szukam:

 

- bardzo dobra bateria (4,5h+ na włączonym ekranie z wifi i przeglądarką)

- czym mniejszy rozmiar tym lepiej (z1c miał 4,3 cala z dużymi ramkami, 5 cali bezramkowiec bądź coś podobnego byłoby idealne, jeżeli nie będzie możliwe to trudno)

- bardzo mocna budowa telefonu, zakładam, że telefon często będzie mi spadał, oraz będę go obsługiwać z reguły jedną ręką w miejscach z duża ilością pyłów. IP 6x mile widziane, ale nie wymagane.

- minijack i wysoka jakość mikrofonu

- możliwość zainstalowaniu w przyszłości romu żeby móc przedłużyć żywotność telefonu bez jakiś absurdalnych problemów. Nie chce kupować telefonu co rok czy dwa tylko trzymać go do maksymalnego możliwego momentu po którym nie będzie się już do niczego nadawać, w z1c wymieniłem jeden raz baterie i dałem w ten sposób 1,5 roku czasu więcej i była to dobra inwestycja.

 

 

Reszta rzeczy jest mniej ważna, cena do 1700 zł, ale wolałbym mniej. Obecnie na szybko szukałem ofert to znalazłem samsung galaxy s7, Sony Xperia XA2, LG Q6, ale nie wiem który mógłbym wybrać i dlaczego

Edytowane przez banan1234
Link to post
Share on other sites

Witam

Jeżeli możesz zaczekać na premierę w PL- Xiaomi Mi 8 SE byłby dobrym wyborem. Ma lepsze podzespoły od wymienionych przez Ciebie modeli. Co do reszty, trzeba by zaczekać na recenzje. Cenowo powinien się zmieścić w budżecie. Telefon nie ma złącza mini jack i musiałbyś kupić jakiś mocny pokrowiec na niego.
Kolejny model - Xperia XZ2 Compact- przekracza trochę budżet, ale ma lepszy procesor od Xiaomi. Również brak złącza mini jack i konieczność zakupu mocnego pokrowca. Telefon jest też trochę grubawy- 12mm.

Link to post
Share on other sites

niestety brak złącza mini jack całkowicie przekreśla dany telefon ponieważ używam go codziennie.

Xperia z2 compact niestety nie mogę wziąć ale nie ze względu na cene, tylko na absurdalną grubość obudowy i to, że tył jest wykonany z plastiku, Sony w kilku ostatnich flagowcach miało problem z jakością materiałów i wyginaniem się ich telefonów, wątpie żeby plastikowy tył w jakikolwiek sposób im w tym pomógł.

 

Natomiast znalazłem jeszcze Xperia XA2, który wybitny nie jest, ma sporo problemów jakościowych (w tym plastikowe plecy) i według wielu recenzentów jest zbyt drogi w porównaniu do innych smarfonów (jakich?), dlatego szukam dalej.

Edytowane przez banan1234
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...