Skocz do zawartości

Dodatkowy wentylator


Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam kupić dodatkowe chłodzenie w postaci wentylatora do komputera o 12 cm z wtyczką zasilająca 3-pin do 50 zł ale jestem skłonny wydać więcej w razie potrzeby. Wentylator ten będzie umieszczony z przodu komputera. Czy możecie polecić mi najlepszy w mojej sytuacji? Temperatura procesora w spoczynku wynosi 38C a w stresie potrafi dojść nawet do 68C (tak było w przypadku grania na najniższych ustawieniach graficznych w Dragon Age:Inkwizycja podczas walki z pierwszym bossem) w upalnie dni, natomiast temperatura płyty głównej w spoczynku to poniżej 40C a w stresie tak jak w przypadku z procesorem podczas grania w tę samą grę potrafi podskoczyć do 47C również w upalne dni. Temperatury były sprawdzane w programie ASRock Extreme Tuning Utility dołączonym do płyty głównej.

Dodam, że na stronie producenta procesora (https://www.amd.com/en/products/cpu/fx-8300) jest napisane, że temperatura mojego procesora może wynosić max 70.5C, ale na zagranicznych forach wszystkie odpowiedzi, które znalazłem dotyczące maksymalnej temperatury mojego procesora nie zgadzały się z informacją na stronie przeze mnie podanej. Dodam również, że na mojej płycie głównej w sekcji zasilania zamontowałem te radiatory z płyty głównej ASRock 970 Extreme4, które również były w sekcji zasilania.

 

Specyfikacja komputera:

.Płyta główna: ASRock 970 Pro3 R2.0

.Procesor: AMD FX-8300, 3.3GHz' z chłodzeniem Scythe Grand Kama Cross 3

.Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB
.Pamięć RAM: HyperX 2x4GB (KHX1600C9D3K2/8GX)
.Obudowa komputera: Obudowa Colorovo CVX-AX-2002 z wentylatorem z tyłu(nie wiem co to za wentylator bo nie znalazłem na nim żadnej nazwy, a dostałem go od znajomego wraz z obudową; wentylator ma 12 cm i świeci na niebiesko)
.Zasilacz: Zasilacz Corsair VS650 650W

.Pasta termoprzewodząca nałożona na procesor: Arctic MX-2

.Dysk twardy: Samsung hd502hj
.System operacyjny: Windows 10 Pro

 

Pozdrawiam,

mrRarity

Edytowane przez mrRarity
Link to post
Share on other sites

Ten jest przyzwoity: https://www.morele.net/scythe-slip-stream-sy1225sl12m-505845/
Miałem i sądzę, że w tej cenie to wydajny i w miarę cichy wentylator.

Tu jeszcze jeden ciekawy wentylator: https://www.komputronik.pl/product/274428/cougar-vortex-v14s-wentylator-czarno-pomaranczowy.html

W przedziale do 1200 RPM większość wentylatorów ma bardzo podobną wydajność, niewielkie różnice.  Głównie różnią się wyposażeniem i kulturą pracy.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...