Skocz do zawartości

Częściowe kupno komputera, pytanie o mobo i ram


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie multimedia, gry, filmy, sporadycznie streaming.

  • Maksymalna kwota : 1800 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : maksymalnie do miesiąca

Których części potrzebuję : procesor, mobo, ram, ew. zasilacz 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1060 60hz - lg 23ea63

Specjalne wymagania : karta wifi

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Obudowa - duży Corsair ( nie pamiętam jaki model ), HDD 1 tb, zasilacz XFX PRO 450W

Własna propozycja zestawu : Sprawa wygląda następująco: jakiś czas temu padł mi komputer. Na ten moment chcę złożyć zestaw bez karty graficznej, którą mam zamiar dokupić w październiku, gdyż czekam na nowe karty graficzne i kasę. Na pewno celuję w i5 8400 i to jest w sumie mój jedyny punkt odniesienia dla reszty. Zastanawiam się nad płytą główną ( nie zamierzam robić OC ) MSI Z370 A-PRO a MSI B360M PRO-VD. Do tego chcę dokupić 2x4 gb kości ram ddr 4 o taktowaniu 3000/3200 i cl 15/16. Nie jestem pewien, czy nie jest również konieczna wymiana zasilacza. Jestem trochę laikiem i powoli się gubię, macie może jakieś propozycje odnośnie wspomnianej płyty głównej i ramu? Chciałbym, żeby w przyszłości zestaw był ewentualnie zdolny do dalszego rozwoju. Z Góry dziękuję za pomoc!

 

Edytowane przez Mercunio
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym, żeby w przyszłości zestaw był ewentualnie zdolny do dalszego rozwoju.

Warto tu dać Z370 własnie pod szybsze kości 3200MHZ. Z370 Pro od Asrocka czy z myślą o upgrade procesora na 8700K Z370 Tomahawk.

 

 

 

Nie jestem pewien, czy nie jest również konieczna wymiana zasilacza.
 

Kwestia jakie GPU wybierzesz, obecny XFX pod GTX 1060GB wystarczy z zapasem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...