Skocz do zawartości

Macbook do 6-7k dla grafika


Recommended Posts

Dobry wieczór,

Chciałbym zakupić macbook pro 15" do 6-7k.


Będzie mi służył głównie do: obróbki zdjęć produktów naszego sklepu (ubrania), amatorskiego, hobbystycznego montażu filmików z wakacji i krótkich filmików przedstawiających produkty. Nie będę grał w ogóle w gry.
Czytałem na różnych forach, oglądałem filmiki to ludzie polecają zakupić używkę mcb z 2015.


Znalazłem na alledrogo taką ofertę: http://allegro.pl/macbook-pro-retina-15-2015-i7-2-5ghz-16-512-r9-2gb-i7348812891.html


Nie znam się za bardzo na takich rzeczach więc chciałbym zapytać się czy taki laptop będzie mi służył z 4-5 lat jeszcze. Chciałbym, żeby chodził dość szybko i bez przycinki.
Czytałem również w internetach, żeby poczekać na wwdc ale z tego co widziałem to chyba nic nowego nie było na temat MCP.
Co sądzicie? Czy taki laptop będzie wystarczający? Czy cena za tego mcp jest ok? Czy te 426 cykli to dużo? 1f603.png :D
Pozdrawiam

Edytowane przez tutusik
Link to post
Share on other sites

Witam

Czy musi to być koniecznie MacBook ?

Modele pro od wersji late 2013 do 2015 mają podobne procesory- wzrost wydajności marginalny. Model 15" z racji dedykowanej karty graficznej i mocniejszego procesora jest bardziej dedykowany do montażu długich filmów.
Jeżeli filmy montujesz amatorsko, poleciłbym wersję 13" (od late 2013 w górę)- można kupić taniej, a różnicy raczej nie zauważysz.. Zyskasz trochę czasu pracy na baterii...
Nie musisz obawiać się wolnego działania systemu- MacOS jest bardzo dopracowany pod podzespoły laptopów Apple. 
Bateria z 426 cyklami może już lekko nie domagać- ich żywotność jest szacowana przez Apple na max.1000 cykli. Nie wiadomo także jak była używana, a liczba pełnych ładowań nie daje pełnego obrazu jej rzeczywistego stanu.

Nowe modele MacBook Pro mają ponoć być wyposażone w mocniejsze procesory (wersja 15" może nawet dostanie 6-cio rdzeniowy procesor... Ale za 7k ich nie kupisz ).

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Czy musi to być koniecznie MacBook ?

Modele pro od wersji late 2013 do 2015 mają podobne procesory- wzrost wydajności marginalny. Model 15" z racji dedykowanej karty graficznej i mocniejszego procesora jest bardziej dedykowany do montażu długich filmów.

Jeżeli filmy montujesz amatorsko, poleciłbym wersję 13" (od late 2013 w górę)- można kupić taniej, a różnicy raczej nie zauważysz.. Zyskasz trochę czasu pracy na baterii...

Nie musisz obawiać się wolnego działania systemu- MacOS jest bardzo dopracowany pod podzespoły laptopów Apple. 

Bateria z 426 cyklami może już lekko nie domagać- ich żywotność jest szacowana przez Apple na max.1000 cykli. Nie wiadomo także jak była używana, a liczba pełnych ładowań nie daje pełnego obrazu jej rzeczywistego stanu.

Nowe modele MacBook Pro mają ponoć być wyposażone w mocniejsze procesory (wersja 15" może nawet dostanie 6-cio rdzeniowy procesor... Ale za 7k ich nie kupisz ).

Pozdrawiam :)

 

Cześć Kondi,

Dzięki za odpowiedź. Chcę się przesiąść na macbooka więc raczej to będzie macbook.

Głównie będę obrabiał zdjęcia produktów, tworzył kampanie reklamowe korzystając z grafik/zdjęć zrobionych przez fotografa.

Jak pisałem, filmy będę montował amatorsko tylko dla siebie i dla sklepu. Filmiki raczej będą nagrywane z iphone 7 lub X w 4K.

Nie chcę, żeby mi mulił przy korzystaniu z programów.

Jaką konfigurację polecasz dla tego 13"? 

Link to post
Share on other sites

W podanym budżecie faktycznie najlepszym wyborem byłby MB Pro 15" najlepiej wersja mid 2015. Warto, aby miał 16gb ram'u, ponieważ jest on lutowany (brak możliwości wymiany/ dołożenia kości pamieci). Dysk w zależności ile miejsca potrzebujesz- ja celowałbym w 512gb.
Przykładowa aukcja: http://allegro.pl/macbook-pro-retina-15-i7-16gb-512gb-gt750m-2015-i7409482071.html#thumb/4

Jednak, jeżeli chciałbyś coś tańszego, możesz szukać MB Pro 15" poniżej 2015, najlepiej do modelu late 2013.

Prawdę mówiąc przy takim budżecie lepiej zabrać model 15" niż 13". Procesor 4/8 a nie 2/4, więc różnica będzie w czasie eksportowania filmów i w benchmarkach. W innych przypadkach ta różnica się zmniejszy.
Jeżeli jednak chciałbyś 13" to najlepiej- procesor i7, 16gb ram'u, 512gb/216 gb SSD modele od 2013 w górę.

Mulić nie będzie żaden z podanych modeli. Do edycji zdjęć  przyda się te 16gb ram'u.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...