Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

muszę powiedziec, że ostatnimi czasy mam spory dylemat odnośnie zakupu laptopa/pc. Otóż, robię zdjęcia i potrzebuje czegoś do obróbki sprawnej w Lightroomie i photoshopie (nie zajmuje się obróbką i renderowaniem video). Dotychczas pracowałęm na Macbooku Air ale praca stała sie już nieznośna ze względu na rozmiar i słabą matrycę (nie mówiąc o szybkości działania). Normalnie to zdecydowałbym sie na Macbooka Pro 15 2015 i wszystko było by fajnie tylko jest jeden problem. Chciałbym od czasu do czasu móc zagrać w jakieś gry typu Wiedźmin 3 lub Fifa 18. Następuje lekki zgrzyt interesów. I tu mam do was pytanie, czy istnieje taki laptop, który podoła tym dwóm zadaniom? Jeżeli chodzi o laptopy Windowsowskie, to w najbliższej przyszłości zainwestowałbym także ok 500EUR w monitor graficzny. Przy Macbooku taki koszt nie jest konieczny, gdyż retina spełnia moje wymagania. 
Innym wyborem może być postawienie na PC i zbudowanie wszystkiego po swojemu (sprzęt + 2 monitory: graficzny i do gier tańszy jakiś). Tylko problem jest taki, że zwykle z laptopem leże na łóżku podczas typowej rozrywki takiej jak youtube czy społecznościówki, lub też często przenoszę z miejsca na miejsce np podczas gotowania, co uważam za wielką zaletę. Ciężko mi się zdecydować czy na 100% potrzebuje laptopa czy może to być też pc. 

Na początku byłem zainteresowany Macbookiem Pro oraz Dell XPS 15 9560. Jednakże po wyczytaniu kilku opinii o problemie z głośnym działaniem XPSa oraz z nagrzewaniem się odpuściłem sobie ten temat. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na MSI GT65 i przyznam, że przypadł mi do gustu. Tylko wtedy nie bd mnie stać przez jakis czas na monitor. Jednak również słyszałem opinie, że to się nie nadaje.

Natomiast od wczoraj zacząłem się interesować MSI GS63VR. Zakup jest tańszy więc w tym samym czasie mógłbym sobie pozwolić na zewnętrzny monitor graficzny. I wydaje mi się, że jest to fajna opcja. 

I tu jest mi potrzebna wasza pomoc. Jakie rozwiązanie wg was byłoby najlepsze? 

Link to post
Share on other sites

Najlepszym rozwiązaniem będzie komputer stacjonarny dodatkowo kupić Ultrabook tańszy około 3k zł który możesz używać w terenie.

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150

Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii, podświetlana klawiatura, dedykowana grafika pozwoli zagrać w mniej wymagające gry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...