Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie, Phison s11.

 

Źródła informacji nie mogę podać niestety, ale na pewno nie jest to informacja usłyszana na obiadku u wujka. Tak bardzo ogólnie - dział montażu w pewnej dużej firmie zauważył spore problemy z kompatybilnością (niestety nie wiadomo jakiej natury). 

Link to post
Share on other sites

Sporo producentów oparło swoje dyski na Phison S11, gdyby były problemy z tym kontrolerem dotyczyłoby to również innych dysków wielu różnych producentów a nic takiego nie słyszałem. Nie wykluczone jednak, że Goodram sprzedał jakąś partię SSD, która mogła mieć niedopracowany firmware lub inne problemy techniczne. Tak było z CX200. Dyski padały seriami(gubiły partycje) lub zużycie 96% po pierwszym formacie i instalacji Windows. Mnie osobiście zdarzyło się zwrócić kilka takich dysków i od tego czasu jakoś unikam SSD tej firmy ale są osoby zadowolone z CX200. Może temat wypłynie gdzieś w prasie. Wybór dysków SSD jest tak duży, że wcale nie musimy się ograniczać do Goodram. Instalowałem kilka dysków IRDM(wybór klienta) w ostatnim czasie na różnych sprzętach starszych i nowszych i nie stwierdziłem żadnych problemów technicznych. Laptopy i pecety za zainstalowanymi dyskami IRDM pracują bez problemu. Jutro przetestuję IRDM z chipsetem AMD. Może to kwestia konfliktu z kontrolerem SATA innej firmy np. ASMedia. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens kupowania dysku SSD na jedno-rdzeniowym kontrolerze kiedy dokładając 20-30 zł mamy Phison'a S10 ?

S10 w Goodram'ie IRDM PRO na pewno działa bez zarzutów ponieważ są składane zestawy tu na forum na nowych chipsetach i nikt nie zgłasza problemów.

Jeśli chodzi o s11 w IRDM trudno powiedzieć ponieważ decydując się na zakup SSD 240 GB nie warto brać w ogóle pod uwagę tej wersji. Z dysków 120 GB masz BX300 lub sprawdzoną Adatę sp920. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...