Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z takim sianem to od razu Asus crosshair vii, tyle że w Polsce z racji słabej dostępności ceny są "okazyjnie zawyżone"

 

http://allegro.pl/asus-rog-crosshair-vii-hero-am4-x470-usb3-1-dual-i7402343370.html

 

Ewentualnie zastanowić się nad poprzednią generacją, bo też jest spoko.

 

http://allegro.pl/outlet-plyta-asus-crosshair-vi-hero-3xpci-e-ddr4-i7045432745.html

 

Generalnie sporo czytałem, że ASRock Taichi X370 spokojnie dźwiga 3466 ram, ale dluuugi wątek z problemami w tej płycie zdecydowanie nie zachęca do zakupu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie, wybiorę coś pomiędzy Crosshair VII x470 (x370 ma specyfikacji RAM tylko do 3200+OC x470 ma 3600+OC), a Gigabyte x470 gaming 7.

 

Poradźcie mi jaki RAM najlepszy obecnie na rynku dostanę do Ryzena 2-ej generacji na kościach Samsunga ?

Brać większą częstotliwość z wyższym opóźnieniem czy 3200MHz cl14 - F4-3200C14D-32GTZ.

Celuję w 32GB generalnie ale czy mogę przyoszczędzić ? Kupując na razie jedną kość 16GB w single channel a za jakiś czas chciałbym dokupić następną. Czy nie dostanę jednej kości i muszę od razu kupić całość ? (2x8GB odpada jeśli nie da rady dozbieram aby kupić całość).

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak z czystej ciekawości, bo słabo się orientuję w płytach pod AM4 - serio nie ma nic z dobrą sekcją i rozsądnym wyposażeniem w granicach 600-800zł, że trzeba 1200 na płytę szykować? Co mają te najwyższe modele, czego w niższych nie znajdziemy? Przecie ryzen nie ma wielkiego potencjału OC, to do czego te topowe płyty?

 

Tak serio pytam, bez złośliwości. 

Link to post
Share on other sites

16GB samsung b-die pewnie pójdzie gdzieś 3400MHz - 3466MHz bez względu czy na gigsie 7 czy asusie 7(tu rolę odegra jakość imc procka) a 32GB to może być problem, musisz sprawdzić na stronie producenta mobo listę kompatybilności.

Sobie bym kupował flare x 3200 cl14 bo ma bardzo dobre timingi.


 

 

serio nie ma nic z dobrą sekcją i rozsądnym wyposażeniem w granicach 600-800zł

Na x370 jest bardzo dobry asus prime.


https://www.youtube.com/channel/UCrwObTfqv8u1KO7Fgk-FXHQ/videos

Tu są dobre analizy sekcji.

Link to post
Share on other sites

16GB samsung b-die pewnie pójdzie gdzieś 3400MHz - 3466MHz bez względu czy na gigsie 7 czy asusie 7(tu rolę odegra jakość imc procka) 

 

Tzn. płytę raczej kupuje z myślą o nowszych generacjach Ryzenów, więc to maksymalne podkręcanie RAM nastąpi po upgrade procesora. Myślałem że pojawi się z490 ale AMD chyba porzuciło pracę na tym chipsetem. 

 

Mam pytanie czy kupię pojedynczy moduł 16GB  flare x 3200 cl14 lub innych RAM'ów 3200MHz cl14 ?

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites

Do tej pory też myślałem, że X370 (X470 już w szczególności) to skok na kasę, bo na dobrym B350 da się uzyskać to samo, bo OC Ryzena małe itp. A tak jednak nie jest :)

 

Uzyskać więcej niż 3333 MHz (a na części i to będzie już problemem) to nie tak hop-siup na B350, podczas gdy X370 da radę 3466 i wyżej (Pinnacle Ridge)

 

Lepsze sekcje zasilania to wiadomo, ale już o lepszym chodzeniu (większe, mocniej dokręcane radiatory) nie pisze się często (bo zdarzają się też i takie wynalazki, które są fatalnie zaprojektowane).

 

No i oczywiście więcej bajerów pod OC, portów USB /SATA, lepsze karty dźwiękowe itp.

 

Generalnie zgadzam się, że płyty pod mainstreamowe procki za 1000-1200 pln tj mocne przegięcie (X470, wcześniej X370), szczególnie jak za 450 da się kupić takiego MSI B350 Gaming Pro Carbon, ale taki już efekt PC Master Race.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Proponuję zobaczyć ten test, bo on rzuca więcej światła na temat różnic między płytami:

 

 

Ten gość dosyć rzetelnie podchodzi do tematu testów płyt więc wychodzi na to, że można spokojnie brać B350 do Ryzen 2 i cieszyć się z dobrych wyników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...