Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie odnośnie temperatur.

Po pierwsze jeśli mamy CPU i mainboard to czym jest systin TMPIN6 oraz TMPIN3.

Po drugie na mainboard wzrosły temperatury najprawdopodobniej po wymianie grafiki, przynajmniej tak mi się wydaje, że wcześniej to było ok 30 a teraz 40+ czy może to mieć związek? ( uprzedzając karta nie przygrzewa całego kompa, ma ok 30)

I ostanie chyba pytanie ile może znieść płyta główna temperatury żeby się nie usmażyła czy tak do 60 będzie ok?

 

https://zapodaj.net/ce688eeceef4f.jpg.html

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

W instrukcji nic na ten temat nie zauważyłem, również szukałem i też doczytałem różne opinie. Niestety rozbieżne więc chciałem zapytać. Bo niepokoi mnie lekko temperatura płyty, która rośnie współmiernie do temperatury procka. No chyba, że jeszcze instalowałem system na czysto i nowe sterowniki coś namieszały w odczytach temperatury? Albo też ta karta obciąża bardziej płytę bo poprzednia miał TDP 75 i 6 PIN a nowa m 150 i raz 8 PIN więc może żre więcej przez gniazdo?

Link to post
Share on other sites

Te moje nie tylko, że to temperatury na luzie. Nie miałem czasu i chęci pocisnąć kompa żeby zobaczyć jak się zachowa obciążony, gdy rzuciła mi się w oczy ta temp. oznaczona mainboard.

 

Btw. trochę z innej beczki nie bawię się w OC a napięcie na procku skacze nawet do 1.4V wszędzie czytałem, ze 1.2 to raczej norma, a taktowanie też nie schodzi w dół tylko cały czas balansuje w okolicach ~ 3GHz. Czy to też normalne bo mam wrażenie, że im nowsze wersje sterowników, systemu etc. tak procesor bardziej głupieje.

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...