Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zależy o jakim użytkowaniu mówisz

 

Pytam o ogólne odczucia. Bo zastanawiam się nad wyborem między 2500u, a i5-8250u/i7-8550u (+MX150). Do AMD przekonuje mnie lepsze multi-thread w benchmarkach, ponieważ będzie służył do różnych Visual Studio, renderowania, baz danych itp. Do gier raczej w małym stopniu.

Jedyny mankament to mały wybór laptopów z Ryzen 5 2500u, ale chyba wychodzą taniej niż konfiguracja z intelem 8-mej generacji.

Edytowane przez yormundur
Link to post
Share on other sites

Szukam od jakiegoś czasu 14" dla dziewczyny i chciałem wspomóc AMD. Na przykładzie Lenovo 520s/720s nie wygląda to niestety dobrze. Z testów widać, że Lenovo poszło po linii najmniejszego oporu. Jest problem ze stanami energetycznymi i 2500u vs 8250u wytrzymuje sporo krócej na baterii. W obu wersjach dali to samo chłodzenie i ryzen mocno throtl'uje.

Za granicą, gdzie te lapki już są, ludzie mówią, że w ogóle się do ryzen'ów nie przyłożyli. Jakby tylko chcieli mieć w ofercie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o tym acerze co pisałem wyżej - klik? Tylko słabo, że windows jest, bo tak to by parę złotych tańszy był.

W ogóle w tym modelu jest dysk SSD 240 GB za 200zł. Brać ten co montują domyślnie czy wybrać jakiś lepszy na M.2 i go wmontować?

 

I np o tym Lenovo z  I7 - klik. Wydajnościowo będzie na pewno lepszy od tego z Ryzenem, ale też 340zł droższy. No i bez dysku HDD.

Czy różnica wydajnościowa jest odpowiednia do swojej różnicy cenowej? Czy ten z Ryzenem będzie dosyć porównywalny w zastosowaniu, o którym pisałem wcześniej?

 

W ogóle to przy takich specyfikacjach warto zamiast 8 GB brać 12 GB ramu?

 

Technon, a miałeś styczność, z którymś z laptopów już z Ryzenem 5?

// Edit: poprawiono link

Edytowane przez yormundur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...